Parafia pw. Św. Maksymiliana Kolbego w Tarnowie

I Niedziela Wielkiego Postu-2013

I Niedziela Wielkiego Postu – 17 II 2013 r.

 

1. W Okresie Wielkiego Postu gorąco zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych – dzieci, młodzież i dorosłych. Dzieci za udział w nabożeństwach Gorzkich żali i Drodze Krzyżowej będą otrzymywały pamiątkowy obrazek na planszę – „Drzwi wiary”. W niedzielę o godz. 16.00 odprawiane są Gorzkie żale, zaś w piątek o godz. 17.30 Droga krzyżowa. Kazania pasyjne będzie głosił ks. Mateusz Szyszka, pracownik kurii diecezjalnej w Tarnowie. Za pobożny udział w Gorzkich żalach i Drodze krzyżowej możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Tradycyjnie pierwszy tydzień Wielkiego Postu poświęcamy modlitwie o trzeźwość.

2. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w Nabożeństwie Czterdziestogodzinnym w minionym tygodniu. Dziękujemy także za dzisiejsze ofiary przeznaczone na Seminarium Duchowne w Tarnowie. W przyszłą niedzielę będzie zbiórka do puszek na Ogólnopolski Fundusz Misyjny.
3. We środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy będzie o godz. 17.45.
4. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii rozpoczniemy w IV Niedzielę Wielkiego Postu. Informujemy, że w tym roku młodzież z klasy III gimnazjum z naszej parafii przyjmie sakrament bierzmowania 13 maja, w Bazylice Katedralnej w Tarnowie.
5. Zachęcamy do lektury Pisma świętego; w Roku Wiary szczególnie – Katechizmu Kościoła Katolickiego; i prasy katolickiej.