Parafia pw. Św. Maksymiliana Kolbego w Tarnowie

II Niedziela Wielkiego Postu-2013

II Niedziela Wielkiego Postu – 24 lutego 2013 r.

 

1. W każdą niedzielę Wielkiego Postu odprawiamy Gorzkie Żale o godz. 16.00. W piątek – Droga Krzyżowa o godz. 17.30. Dzieci za udział w tych  nabożeństwach otrzymują pamiątkowy obrazek na planszę – „Drzwi wiary”. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

2. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary do puszek na Ogólnopolski Fundusz Misyjny.

3. We środę – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z modlitwami do św. Maksymiliana będzie o godz. 17.45. W tym dniu  będzie czynny punkt Parafialnego Oddziału Caritas od godz. 16.00, w którym będą rozdawane produkty żywnościowe.

4. W czwartek 28 lutego papież Benedykt XVI zakończy swoją posługę na Stolicy Apostolskiej. W związku z tym, w tym dniu o godz. 18.30 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. dziękczynna za pontyfikat Ojca Świętego Benedykta XVI, na którą zapraszamy wszystkich wiernych, szczególnie grupy modlitewne i stowarzyszenia naszej parafii. Pół godziny przed Mszą św. młodzież przedstawi krótki program słowno-muzyczny związany z pontyfikatem papieża Benedykta XVI.

5. W pierwszy piątek miesiąca w godzinach rannych udamy się do chorych. Po południu od 16.00 spowiedź święta. Msza wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa będzie o godz. 8.00 i 18.30, zaś Msza św. dla dzieci szkolnych i dzieci ze świetlicy parafialnej będzie o godz. 17.00. O godz. 19.30 zapraszamy na spotkanie z Pismem Świętym według metody lectio divina. Przynosimy swoją Biblię. Spotkania te traktujemy jako katechezę parafialną dla dorosłych i dzień formacji dla grup i stowarzyszeń z naszej parafii. Jest to także zaproszenie skierowane do wszystkich chętnych z miasta Tarnowa i okolicznych parafii. Prosimy o podzielenie się tą informacją ze swoimi bliskimi w rodzinach i znajomymi.

6. Zachęcamy do nabywania baranków wielkanocnych. Umowna ofiara za nie wynosi 5 zł i jest przeznaczona na cele charytatywne.

7. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Ligia Eilmes. Polecajmy Jej nieśmiertelną duszę miłosiernemu Bogu: Wieczny odpoczynek racz Jej dać, Panie.