Parafia pw. Św. Maksymiliana Kolbego w Tarnowie

III Niedziela Wielkiego POstu-2013

III Niedziela Wielkiego Postu – 3 marca 2013 r.

 

1. Za tydzień w IV Niedzielę Wielkiego Postu rozpoczniemy w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne. Nauka rekolekcyjna będzie podczas każdej Mszy św. Zaś od poniedziałku do środy Msza św. z nauką ogólną będzie o godz. 8.00 i 18.30. Ponadto w poniedziałek będzie nauka stanowa dla matek i ojców, a we wtorek dla młodzieży po Mszy św. o 18.30. Informujemy już dziś o tym, żeby na rekolekcje zaplanować czas.

2. Serdecznie zapraszamy na Gorzkie Żale, które odprawiamy w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 16.00, zaś w piątki Drogę Krzyżową o godz. 17.30.

3. W przyszłą niedzielę ofiary na tacę będą przeznaczone na prace remontowo-inwestycyjne w naszej parafii.

4. We wtorek w kościele XX. Filipinów w Tarnowie o godz. 18.30 będzie sprawowana Msza św. w intencji zamordowanych jeńców polskich znajdujących się w obozach i więzieniach byłego Związku Radzieckiego, organizowana przez Stowarzyszenie Rodzin Ofiar Katynia.

5. We środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z modlitwami do św. Maksymiliana rozpocznie się o godz. 17.45, po której będzie zmiana tajemnic dla Róż Żywego Różańca. Po Mszy św. o godz. 18.30 będzie ucałowanie relikwii św. Maksymiliana.

6. W pierwszy czwartek miesiąca zapraszamy na Godzinę świętą połączoną z modlitwą o powołania do służby Bożej na godz. 17.30. Po Mszy św. wieczornej o godz. 19.30 będą spotkania w grupach dla młodzieży gimnazjalnej z klas pierwszych, drugich i trzecich.

7. Zachęcamy do nabywania baranków wielkanocnych. Umowna ofiara za nie wynosi 5 zł i jest przeznaczona na cele charytatywne.

8. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. S. Zofia Stepek oraz Andrzej Tyński. Siostra Zofia była Urszulanką Unii Rzymskiej, pracowała jako katechetka w naszej parafii. Pogrzeb Siostry Zofii odbędzie się we wtorek, rozpocznie się Mszą św. o godz. 11.30 w kaplicy Sióstr Urszulanek. Polecajmy ich miłosiernemu Bogu: Wieczny odpoczynek racz Jej dać, Panie.