Parafia pw. Św. Maksymiliana Kolbego w Tarnowie

IV Niedziela Wielkiego Postu-2013

IV Niedziela Wielkiego Postu – 10 marca 2013 r.
Laetare! – „Raduj się!”

1. Rozpoczynamy dziś Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii. Prowadzi je ks. Krzysztof Orzeł, zastępca dyrektora radia RDN Małopolska. Od poniedziałku do środy Msza św. z nauką ogólną będzie o godz. 8.00 i 18.30. Ponadto w poniedziałek po Mszy św. wieczornej o godz. 19.30 będzie nauka stanowa dla rodziców, matek i ojców, a także dla wszystkich którzy nie będą mogli wziąć udziału we wcześniejszych naukach. We wtorek o godz. 19.30 będzie konferencja dla młodzieży w dolnym kościele, na którą zapraszamy młodzież z klas gimnazjalnych, młodzież uczącą się, pracującą i bezrobotną. We środę od godz. 14.00 do 19.00 będzie spowiedź rekolekcyjna z przerwą od godz. 16.00 do 16.45.
2. Dziękujemy za ofiary na tacę, które przeznaczone są na prace remontowo-inwestycyjne w naszej parafii.
3. W każdą niedzielę Wielkiego Postu odprawiamy Gorzkie Żale o godz. 16.00. W piątek – Droga Krzyżowa o godz. 17.30. Dzieci za udział w tych  nabożeństwach otrzymują pamiątkowy obrazek na planszę – „Brama wiary”.
4. We wtorek 12 marca rozpocznie się rozpocznie się w Watykanie konklawe. W tak ważnym momencie otoczmy Kościół naszą modlitwą i sprawę wyboru nowego papieża. W tym dniu o godz. 7.00 i 8.00 rano zostaną odprawione Msze święte o pomyślny wybór nowego papieża, na które serdecznie zapraszamy.
5. W naszej parafii uruchamiamy punkt porad prawnych. Od tego tygodnia w każdy wtorek w kancelarii parafialnej od godz. 18.15 do 19.15 można będzie nieodpłatnie skorzystać z szerokiego zakresu doradztwa, które będzie świadczył świecki radca prawny. Głównie przez kompetentną informację prawną chcemy wspierać naszych parafian w rozwiązywaniu różnych problemów życiowych.
6. We środę po Mszy św. wieczornej o godz. 19.30 odbędzie się na plebanii spotkanie Parafialnego Oddziału Caritas.
7. Zachęcamy do nabywania baranków wielkanocnych oraz paschalików. Umowna ofiara za nie wynosi 5 zł i jest przeznaczona na cele charytatywne.