Parafia pw. Św. Maksymiliana Kolbego w Tarnowie

V Niedziela Wielkiego Postu-2013

V Niedziela Wielkiego Postu – 17 marca 2013 r.

1. Wszyscy z uwagą śledzimy pierwsze dni posługi na Stolicy Piotrowej nowego papieża Franciszka. Papież prosił swoich rodaków z Argentyny, aby w zamian za przyjazd na inaugurację Jego pontyfikatu do Rzymu wedle życzenia przekazali stosowny datek na potrzebujących. W nawiązaniu do tej prośby, z inicjatywy Rady Parafialnej możemy dziś po Gorzkich Żalach przed kościołem złożyć jałmużnę wielkopostną do puszek, która zostanie przeznaczona na zorganizowanie paczek na święta dla niezamożnych rodzin, a także na wykonanie ciemnicy i grobu Pańskiego. Składając ofiarę otrzymamy pamiątkowe obrazki z papieżem i modlitwą za niego.
2. Jutro rozpoczną się w naszej parafii rekolekcje szkolne dla młodzieży z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Tarnowie. Od tego dnia w kościele będzie wystawiony kosz, do którego możemy złożyć produkty żywnościowe z przeznaczeniem do paczek na święta, które organizuje Caritas w naszej parafii.
3. We wtorek przypada Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. W Rzymie będzie miała miejsce inauguracja pontyfikatu papieża Franciszka. Z okazji tego ważnego wydarzenia dla całego Kościoła zapraszamy w tym dniu do udziału w Eucharystii w intencji nowego papieża.
4. We środę po Mszy św. wieczornej o godz. 19.30 będzie spotkanie Rady Parafialnej na plebanii. W tym dniu będzie czynny punkt Caritas.
5. Dyrekcja Gimnazjum nr 7 w Tarnowie ogłasza nabór od I klasy gimnazjum. Nabór odbywa się drogą elektroniczną. We czwartek 21 marca odbędzie się Dzień Otwarty Szkoły w godz. od 10.00-15.00.
6. Duszpasterstwo Nauczycieli zaprasza na Wielkopostny Dzień Skupienia dla nauczycieli, wychowawców i  pracowników administracyjno – obsługowych w piątek 22 marca o godz. 17.30 do kościoła Księży Filipinów w Tarnowie.
7. Za tydzień przypada Niedziela Palmowa. Na Mszy św. o godz. 9.00 będzie procesja z palmami. Zachęcamy dzieci do udziału w konkursie na najpiękniejszą palmę, który odbędzie się po Mszy św. o godz. 9.00. Zainteresowanych rodziców i dzieci pomocą przy zrobieniu palmy, prosimy o przybycie w sobotę przed niedzielą o godz.10.00 do domu katechetycznego. Ponadto podczas wszystkich Mszy świętych będzie poświęcenie palm. Składka w Niedzielę Palmową przeznaczona będzie na Seminarium Duchowne w Tarnowie.