Niedziela Palmowa-2013

Niedziela Palmowa – 24 marca 2013 r.

1. Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień. Dziś także Światowy Dzień Młodzieży we wszystkich diecezjach świata. Zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich żali o godz. 16.00.
2. Z uwagi na Wielki Tydzień jutrzejsza uroczystość Zwiastowania Pańskiego przeniesiona została na 8 kwietnia.
3. Przed świętami udamy się do chorych z posługą duszpasterską. Do jutra prosimy zgłaszać chorych w zakrystii, w kancelarii bądź telefonicznie. Dzień i godzinę wyjścia do chorych ustalą księża w swoich rejonach.
4. We wtorek o godz. 13.00 członkowie Caritas, Stowarzyszenia Rodzin Katolickich oraz młodzież odwiedzą osoby chore i samotne składając im życzenia świąteczne. W tym dniu będą wydawane paczki żywnościowe na święta przez Parafialny Oddział Caritas. Wieczorem o godz. 19.15 odbędzie się spotkanie ministrantów i lektorów z rodzicami w dolnym kościele.
5. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.45.
6. Zachęcamy do udziału w Drodze Krzyżowej ulicami naszego miasta w Wielką Środę. Rozpoczęcie na Rynku Tarnowskim o godz. 20.00.
7. W Wielki Czwartek o godz. 9.00 w Katedrze Tarnowskiej będzie Msza Krzyżma świętego. W naszym kościele w Wielki Czwartek będzie sprawowana Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.30. Po Mszy św. będzie przeniesienie Najświętszego Sakramentu do „Ciemnicy”, śpiew „Gorzkich Żali” i adoracja. O godz. 22.00 rozpocznie się „Godzina święta” poprowadzona przez młodzież. Zakończenie adoracji o godz. 23.00.
8. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły i abstynencja od pokarmów mięsnych. O godz. 8.00 zapraszamy na Liturgię Godzin („Ciemna jutrznia”), po której przez cały dzień będzie adoracja Najświętszego Sakramentu w „Ciemnicy”. Po południu o godz. 17.30 odprawimy drogę krzyżową. O godz. 18.30 rozpoczniemy sprawowanie Liturgii Męki Pańskiej, po której będzie adoracja Pana Jezusa w grobie do godz. 22.00. W tym dniu pamiętajmy o przyozdobieniu krzyży przydrożnych. Ofiary składane do skarbony w Wielki Piątek podczas adoracji Krzyża przeznaczone będą na Ziemię Świętą.
9. W Wielką Sobotę o godz. 8.00 będzie celebrowana Liturgia Godzin. Co godzinę od 10.00 do 15.00 będzie święcenie pokarmów. Adoracja Najświętszego Sakramentu w „Grobie Pańskim” przez cały dzień. Wigilia Paschalna rozpocznie się o godz. 19.00, zwróćmy uwagę, że nie jak w poprzednim roku o godz. 20.00.
Szczegółowy program Triduum zamieszczony jest w gablocie i na stronie internetowej. Będzie także podany w biuletynie parafialnym „Maksymilian”, który ukaże się w Wielki Czwartek.

Triduum to najświętsze dni w całym roku liturgicznym. Zapraszamy do licznego udziału w liturgii.