Parafia pw. Św. Maksymiliana Kolbego w Tarnowie

Zmartwychwstanie Pańskie-2013

Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego – 31 III 2013 r.

1. Niedziela Zmartwychwstania rozpoczyna Oktawę i Okres Wielkanocy. Dzisiaj o godz. 18.00 będą uroczyste Nieszpory, kończące Triduum Paschalne. „Bóg zapłać” za ofiary złożone w Wielki Piątek na Ziemię Świętą.
2. Jutro Poniedziałek Wielkanocny. Porządek Mszy świętych będzie jak w każdą niedzielę.
3. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i udział w liturgii Wielkiego Tygodnia. Składamy podziękowanie służbie liturgicznej, zwłaszcza ceremoniarzom, wszystkim, którzy czytali słowo Boże, scholi, wykonującym śpiewy liturgiczne. Dziękujemy panu Andrzejowi Trybulskiemu oraz panu Markowi Łabno za przygotowanie „Ciemnicy” i „Grobu Bożego”, a także paniom z Caritas i młodzieży za przygotowanie paczek świątecznych i odwiedziny chorych przed Świętami. Dziękujemy również za wszystkie produkty żywnościowe ofiarowane dla potrzebujących.
4. We środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z modlitwami do św. Maksymiliana rozpocznie się o godz. 17.45, po której będzie zmiana tajemnic dla Róż Żywego Różańca. Po Mszy św. o godz. 18.30 będzie ucałowanie relikwii św. Maksymiliana.
5. W pierwszy czwartek miesiąca zapraszamy na Godzinę świętą połączoną z modlitwą o powołania do służby Bożej na godz. 17.30. Po Mszy św. wieczornej o godz. 19.30 będą spotkania w grupach dla młodzieży gimnazjalnej z klas pierwszych, drugich i trzecich.
6. W pierwszy piątek miesiąca w godzinach rannych udamy się do chorych. Po południu od 16.00 spowiedź święta. Msza wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa będzie o godz. 8.00 i 18.30, zaś Msza św. dla dzieci szkolnych i dzieci ze świetlicy parafialnej będzie o godz. 17.00. O godz. 19.30 zapraszamy na spotkanie z Pismem Świętym według metody lectio divina. Przynosimy swoją Biblię. Spotkania te traktujemy jako katechezę parafialną dla dorosłych i dzień formacji dla grup i stowarzyszeń z naszej parafii. Jest to także zaproszenie skierowane do wszystkich chętnych z miasta Tarnowa i okolicznych parafii. Prosimy o podzielenie się tą informacją ze swoimi bliskimi w rodzinach i znajomymi.
7. Przyszła niedziela będzie obchodzona jako Niedziela Miłosierdzia Bożego.
8. Wszystkim Gościom, którzy przeżywają Wielkanoc w naszej parafii, sympatykom oraz wszystkim Parafianom składamy serdeczne życzenia:

Jezus Chrystus zmartwychwstały przynosi nam dary paschalne:
dobro i piękno, radość,
mocną wiarę, niezachwianą nadzieję i miłość.
Przyjmijmy je z głębokim zdumieniem i wdzięcznością!
Niech tajemnica Zmartwychwstania Chrystusa
świętowana w liturgii przenika nasze codzienne życie,
napełniając je pokojem i miłością.
Niech opromienia nadzieją wszystkie plany i zamierzenia.
W Roku Wiary, odnawiajmy entuzjazm ludzi wierzących,
którzy dzielą się wiarą
a Katechizm, który bierzemy do ręki niech będzie dla nas busolą,
która czyni naszą wiarę rozumną i mocną.
Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.