II Niedziela Wielkanocna

II Niedziela Wielkanocy – 7 kwietnia  2013 r.

„Biała”- Niedziela Miłosierdzia Bożego

1. Dzisiejsza Niedziela jest świętem patronalnym Caritas. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w dzieło Parafialnego Oddziału Caritas, za ofiarodawców oraz ludzi dobrej woli, którzy współpracują i wspierają dzieło charytatywne. Dziś odprawimy Nieszpory Eucharystyczne o godz. 17.45.

Przyszła niedziela będzie przeżywana jako Niedziela Biblijna.

2. Jutro w poniedziałek przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to Dzień Świętości Życia, w którym możemy podjąć duchową adopcję dziecka poczętego. Na stoliku są deklaracje. Można je zabrać i wypełnić, by jutro je złożyć podczas Mszy św. o godz. 18.00. w Katedrze, której będzie przewodniczył Ksiądz Biskup.

3. We wtorek o godz. 19.15 w dolnym kościele będzie ważne spotkanie organizacyjne dla rodziców i młodzieży z III klasy gimnazjum, która 13 maja przyjmie sakrament bierzmowania w Katedrze.

4. We środę 10 kwietnia odbędzie się w naszym kościele o godz. 18.00 koncert „Trio św. Stanisława” – poświęcony bł. Janowi Pawłowi II. W koncercie wystąpią: Bogumiła-Gizbert Studnicka – klawesyn, profesor Akademii Muzycznej w Krakowie; i absolwenci tej akademii: Elżbieta Górka – skrzypce oraz Konrad Górka – wiolonczela. Wykonane zostaną utwory Mozarta, Vivaldiego,  Haydna i Jarzębskiego, przeplatane poezją Karola Wojtyły i Zbigniewa Herberta. W tym dniu wyjątkowo Msza św. wieczorna będzie odprawiona wcześniej o godz. 17.00 w dolnym kościele. Piętnaście minut wcześniej będzie Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Bardzo serdecznie zapraszamy na koncert, na zadumę i modlitewną refleksję.

5. W ostatnim tygodniu odeszli od nas do wieczności śp: Wiktor Madej oraz Jan Banaś. Polecajmy ich w modlitwie. Dobry Jezu…