Parafia pw. Św. Maksymiliana Kolbego w Tarnowie

VI Niedziela Wielkanocna-2013

VI Niedziela Wielkanocna – 5 maja 2013 r.
1. Przypominamy, że nabożeństwa majowe odprawiane są w niedziele o godz. 18.00, zaś w dni powszednie o godz. 17.45. Zapraszamy do udziału dzieci, także dzieci komunijne w Białym Tygodniu i zachęcamy do współtworzenia planszy-dekoracji, wypisując różne wezwania z litanii. Po każdym nabożeństwie dzieci otrzymają stosowne obrazki-puzzle. W parafii będziemy przeżywali Biały Tydzień.
2. W tym tygodniu we wtorek przypada święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba, zaś we środę Uroczystość św. Stanisława Bpa i Męczennika, głównego Patrona Polski i diecezji tarnowskiej. W tym dniu ks. Prałat Stanisław Gurgul obchodzi swoje imieniny. Informujemy, że  w tym roku ks. Prałat złączy swoje imieniny z 60-leciem swoich święceń kapłańskich, które będzie obchodził 26 maja. Natomiast już dziś zapraszamy na koncert „Exultate Jubilate” do naszego kościoła na przyszły wtorek 14 maja na godz. 18.00, który będzie dedykowany ks. Prałatowi. W koncercie wystąpi na klawesynie Bogumiła-Gizbert Studnicka – profesor Akademii Muzycznej w Krakowie oraz Urszula Rojek – śpiewaczka występująca na międzynarodowych scenach koncertowych Europy, Ameryki i Azji.
3. We czwartek po Mszy św. zapraszamy młodzież z III klasy gimnazjum na spotkanie do dolnego kościoła na godz. 19.30. Młodzież ta przyjmie sakrament bierzmowania 13 maja w Katedrze.
4. W piątek rozpocznie się nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. O godz. 19.30 zapraszamy na spotkanie z Pismem Świętym według metody lectio divina. Poprowadzi je ks. Piotr Łabuda wykładowca Pisma świętego w Seminarium Duchownym w Tarnowie. Przynosimy swoją Biblię. Spotkania te traktujemy jako katechezę parafialną dla dorosłych i dzień formacji dla grup i stowarzyszeń z naszej parafii. Tym razem prosimy o przybycie na to spotkanie także młodzież z klasy I, II i III z gimnazjum w ramach comiesięcznego spotkania formacyjnego.
5. Za tydzień w niedzielę przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa. Podczas Mszy św. o godz. 9.00 dzieci z klas III będą przeżywały I rocznicę Komunii świętej. Spotkanie organizacyjne dla dzieci i rodziców będzie we czwartek o godz. 19.15 w kościele.
6. Za tydzień w niedzielę składka będzie przeznaczona na prace inwestycyjno-remontowe w naszej parafii.
7. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.