Parafia pw. Św. Maksymiliana Kolbego w Tarnowie

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego-2013

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego
12 maja 2013 r.

1. Przypominamy, że nabożeństwa majowe odprawiane są w niedziele o godz. 18.00, zaś w dni powszednie o godz. 17.45. Zapraszamy do udziału dzieci i zachęcamy do współtworzenia planszy-dekoracji, wypisując różne wezwania z litanii. Po każdym nabożeństwie dzieci otrzymają stosowne obrazki-puzzle.
2. W poniedziałek w Katedrze podczas Mszy św. o godz. 18.00, ks. bp Janusz Kaleta, który pochodzi z naszej diecezji a obecnie pracuje w Kazachstanie, udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży gimnazjalnej z III klasy z naszej parafii.
3. We wtorek 14 maja zapraszamy na koncert „Exultate Jubilate” do naszego kościoła na godz. 18.00, który będzie dedykowany ks. Prałatowi Stanisławowi Gurgulowi z okazji 60-lecia Jego święceń kapłańskich. W koncercie wystąpi na klawesynie Bogumiła-Gizbert Studnicka – profesor Akademii Muzycznej w Krakowie oraz Urszula Rojek – śpiewaczka występująca na międzynarodowych scenach koncertowych. Dlatego też w tym dniu wyjątkowo Msza św. wieczorna będzie odprawiona o godz. 17.00 w dolnym kościele, po której będzie litania do Matki Bożej.
4. We środę o godz. 19.30 na plebani odbędzie się spotkanie Rady Parafialnej.
5. W sobotę 18 maja Katolickie Stowarzyszenie Wychowawców zaprasza nauczycieli, wychowawców, rodziców oraz sympatyków na nabożeństwo majowe do kościoła św. Marcina w Zawadzie na godz. 18.40.
Także w sobotę chór Katedralny „Puellae orantes” zaprasza na koncert na godz. 19.00 do kościoła Matki Bożej Fatimskiej w Tarnowie. Zaprezentowane będą utwory o tematyce maryjnej.
6. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego oraz zakończenie okresu wielkanocnego i czasu Komunii Świętej wielkanocnej. W parafii Matki Bożej Fatimskiej w Tarnowie będzie odpust fatimski. W tych dniach odprawiamy nowennę przed tą uroczystością, którą łączymy z nabożeństwem majowym. W niedzielę między mszami zostanie przeprowadzona akcja „stop aborcji” (by wesprzeć obywatelski projekt zakazu zabijania dzieci nienarodzonych z zespołem downa. Będą zbierane podpisy, do których potrzebny będzie PESEL. Więcej szczegółów na stronie www.stopaborcji.pl.)
7. Informujemy, że dnia 18 maja (sobota) Krzysztof Zajchowski były lektor, który przez wiele lat posługiwał w naszej parafii, przyjmie święcenia prezbiteratu w opactwie benedyktyńskim we Włoszech w Lendinara. Polecajmy go w naszej modlitwie.
8. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. W zakrystii można nabyć książkę, która zawiera teksty z dotychczasowych spotkań z Pismem świętym według metody lectio divina, jakie odbyły się do tej pory w naszej parafii (cena 15 zł).
9. W ostatnim tygodniu nasza wspólnota parafialna pożegnała śp. Roberta Halastra. Polecajmy go Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie…