60 – lecie święceń kapłańskich ks. Prałata Stanisława Gurgula

W najbliższą niedzielę, 26 majabr., w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej ks. Prałat Stanisław Gurgul będzie obchodził 60-lecie kapłaństwa oraz swoje imieniny. Podczas tego dnia będziemy świętować rodzinnie we wspólnocie wiernych i przyjaciół uczęszczających do kościoła św. Maksymiliana. Po południu zapraszamy rodziny z dziećmi oraz wszystkich chętnych na spotkanie z ks. Jubilatem i wspólną zabawę do ogrodu  domu katechetycznego. Podczas spotkania będziemy składać życzenia ks. Prałatowi. Niech wyrazem naszej wdzięczności będzie radość spotkania połączona ze wspólnym świętowaniem przy stole. Informujemy, że wolą ks. Jubilata jest, aby w miejsce kwiatów dobrowolnie złożyć ofiarę, którą pragnie przeznaczyć na nową monstrancję, by wspólnie adorować Chrystusa.

Program spotkania:
15.30 – rozpoczęcie przy domu katechetycznym, składanie życzeń ks. Prałatowi
16.00 – część artystyczna, zabawa dla dzieci z wodzirejem, grillowanie, placki. Są osoby, które zadeklarowały, że przyniosą ciasto. Jeśli są jeszcze inni chętni to prosimy aby ciasto przynieść wcześniej (jeśli to możliwe o 14.30).
17.45 – nabożeństwo majowe odprawimy w ogrodzie przy budynku katechetycznym.
18.30 – Msza św. pod przewodnictwem Księdza Biskupa Andrzeja Jeża. Szczególnie zapraszamy do licznego uczestnictwa w tej Mszy św. jubileuszowej wszystkie ruchy i stowarzyszenia naszej parafii.

W razie niepogody całe spotkanie odbędzie się wewnątrz domu katechetycznego.