Parafia pw. Św. Maksymiliana Kolbego w Tarnowie

IX Niedziela Zwykła-2013

IX Niedziela zwykła – 2 czerwca 2013 r.

1. Tydzień temu przeżywaliśmy Jubileusz 60-lecia święceń ks. Prałata Stanisława Gurgula. Dziękujemy bardzo Radzie Parafialnej, grupom i stowarzyszeniom naszej parafii oraz tym wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do zorganizowania i uświetnienia tej uroczystości.
2. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary do puszek na świątynię Opatrzności Bożej.
3. Dziś po południu bardzo serdecznie zapraszamy na Ogólnoświatową Adorację do naszego kościoła dzieci, młodzież, dorosłych na godz. 17.00. Adoracja ta odprawiona będzie na całym świecie o jednakowej porze. Wpisuje się ona w przeżywany przez nas Rok Wiary, a zachęca nas do niej osobiście papież Franciszek, który prosi, abyśmy jako jedna wspólnota Kościoła pomodlili się w określonych przez niego intencjach.
4. W miesiącu czerwcu zapraszamy do udziału w nabożeństwach do Najświętszego Serca Pana Jezusa, które odprawiane są codziennie o godz. 18.00.
5. We środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa, a także z modlitwami do św. Maksymiliana rozpocznie się o godz. 17.45. Po nowennie będzie zmiana tajemnic dla Róż Żywego Różańca, następnie o godz. o godz. 18.30 będzie Mszy św., po której z racji pierwszej środy miesiąca będzie ucałowanie relikwii św. Maksymiliana.
6. We czwartek będziemy przeżywać zakończenie Oktawy Uroczystości Bożego Ciała. Podczas Mszy św. o godz. 18.30 będzie błogosławieństwo dzieci i poświęcenie wianków z ziół i kwiatów. Zachęcamy do udziału wszystkich parafian, grupy dziecięce, świetlicę parafialną, a szczególnie rodziny z dziećmi. Podczas Mszy św. kandydaci zostaną przyjęci do grupy ministrantów naszej parafii. Spotkanie dla młodzieży z gimnazjum z klasy I i II będzie w następnym tygodniu, o czym poinformujemy.
7. W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Jest to także pierwszy piątek miesiąca. W godzinach rannych udamy się do chorych. Po południu od 16.00 będzie spowiedź święta. Msza wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa będzie o godz. 8.00 i 18.30, zaś Msza św. dla dzieci szkolnych i dzieci ze świetlicy parafialnej będzie o godz. 17.00.
O godz. 19.30 zapraszamy na spotkanie z Pismem Świętym według metody lectio divina. Poprowadzi je ks. Piotr Łabuda, wykładowca Biblii w WSD w Tarnowie. Przynosimy swoją Biblię. Spotkania te traktujemy jako katechezę parafialną dla dorosłych i dzień formacji dla grup i stowarzyszeń z naszej parafii. Wpisujemy je w Rok Wiary. Jest to także zaproszenie skierowane do wszystkich chętnych z miasta Tarnowa i okolicznych parafii. Prosimy o podzielenie się tą informacją ze swoimi bliskimi w rodzinach i znajomymi.
8. Za tydzień w niedzielę ofiary na tacę będą przeznaczone na cele remontowo-inwestycyjne w naszej parafii. W najbliższym czasie planujemy wymianę okien
w prezbiterium naszego kościoła. Podyktowane jest to tym, że okna te są bardzo nieszczelne, co szczególnie odczuwalne jest w okresie zimowym. Ponadto w segmentach wszystkich tych okien zaledwie tylko dwa są uchylne, otwierane – co z kolei nie zapewnia dostatecznej wentylacji i wymiany powietrza w okresie letnich upałów.
9. Zachęcamy do czytania Pisma świętego, katechizmu oraz prasy katolickiej.