X Niedziela Zwykła – 2013

X Niedziela Zwykła – 9 czerwca 2013 r.

KOMUNIKAT Z OKAZJI SREBRNEGO JUBILEUSZU KAPŁAŃSTWA
BISKUPA ANDRZEJA JEŻA

Kościół tarnowski będzie obchodził w najbliższą środę srebrny jubileusz kapłaństwa swego arcypasterza – biskupa Andrzeja Jeża. Zwracam się do Was wszystkich, Drodzy Diecezjanie, abyście z radością i wdzięcznością objęli modlitwą osobę i pasterską posługę naszego biskupa Andrzeja. Jego kapłańska droga rozpoczęła się 12 czerwca 1988 roku, kiedy z rąk abp Jerzego Ablewicza przyjął święcenia kapłańskie. 25 lat kapłaństwa było naznaczonych gorliwą pracą między innymi w charakterze wikariusza w Krościenku n/Dunajcem i Wierzchosławicach, ojca duchownego w Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie, proboszcza parafii w Tarnowie-Mościcach i parafii pw. św. Małgorzaty w Nowym Sączu oraz biskupa pomocniczego i diecezjalnego. Za dar kapłaństwa i owoce kapłańskiej służby biskupa Andrzeja i Jego współbraci, kapłanów obchodzących także srebrny jubileusz, dziękować będziemy Bogu podczas Mszy świętej w tarnowskiej Katedrze 12 czerwca o godz. 12:00. Do udziału w tej Eucharystii zapraszam wszystkich, a szczególnie tych, którzy doświadczyli pasterskiej miłości biskupa Andrzeja. Wdzięczni za dotychczasowe lata kapłańskiej posługi, zawierzajmy naszego biskupa i Jego troskę o Kościół tarnowski Bogu w Trójcy Jedynemu i Bogarodzicy!
† Wiesław Lechowicz
Wikariusz Generalny

1. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach do Najświętszego Serca Pana Jezusa, które w czerwcu odprawiane są codziennie o godz. 18.00.
2. W tygodniu będziemy obchodzili:
– w poniedziałek wspomnienie bł. Bogumiła, bpa;
– we wtorek św. Barnaby, Apostoła;
– w środę bł. Romana Sitko;
– we czwartek: św. Antoniego z Padwy;
– w piątek bł. Michała Kozala, bpa i męczennika;
– w sobotę bł. Jolanty, zakonnicy;
2. We środę od godz. 16.00 – 18.00 będzie czynny punkt Caritas.
3. Za tydzień w niedzielę 16 czerwca br. będziemy przeżywać Diecezjalne Święto Rodziny. Obchody tego dnia powiązane są z pielgrzymowaniem przedstawicieli rodzin z całej diecezji na starosądeckie Błonia, do miejsca pamiętnego spotkania z bł. Janem Pawłem II. Centralnym punktem wspólnego świętowania będzie Msza Święta o godz. 11.00, sprawowana na Ołtarzu Papieskim w intencji rodzin. Po jej zakończeniu odbędzie się festyn dla rodzin.
4. Spotkanie dla młodzieży z gimnazjum wraz z rodzicami zaplanowane jest za tydzień w poniedziałek 17 czerwca br. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.30, a następnie spotkanie w plenerze przy domu katechetycznym.
5. Bóg zapłać za ofiary przeznaczone na cele remontowo-inwestycyjne w naszej parafii, w tym także ofiary indywidualne. W okresie wakacji planujemy wymianę okien w prezbiterium.