Parafia pw. Św. Maksymiliana Kolbego w Tarnowie

XII Niedziela Zwykła – 23.06.2013

XII Niedziela Zwykła – 23.06.2013 r.

1. Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa w miesiącu czerwcu odprawiana jest codziennie o godz. 18.00.

2. Od 1 do 9 lipca będzie trwał Wielki Odpust w Tuchowie. Szczegółowy program jest umieszczony na plakacie w gablocie. Jutro przypada Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Również jutro w kościele Księży Filipinów w Tarnowie rozpocznie się Kurs Przedmałżeński Mszą świętą o godz. 19.00. Następnie będzie spotkanie w sali Oratorium.

3. Msza Święta na zakończenie Roku Szkolnego dla uczniów VII Gimnazjum
i XX Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie będzie we środę o godz. 9.00, zaś dla młodzieży z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w piątek o godz. 8.00.

4. W sobotę przypada Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze święte w naszym kościele będą sprawowane o godz. 6.30, 7.30, 9.00 oraz po południu o godz. 18.30. Ofiara na tacę – tzw. „Świętopietrze” przeznaczona będzie na potrzeby Stolicy Apostolskiej. Ksiądz Biskup Andrzej Jeż gorąco zachęca nas do modlitwy w tym dniu
i ofiarowania Komunii św. za papieża Franciszka.

W sobotę podczas Mszy Świętej o godz. 18.30 pożegnamy ks. Piotra Skrabę, który po roku pracy w naszej parafii (niestety) zgłosił się na misje do Afryki
i rozpocznie swoje przygotowanie w Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie. Jest to także dzień Jego imienin. Zapraszamy serdecznie na Mszę Świętą imieninowo-pożegnalną, po której ks. Piotr i pozostali księża zapraszają na spotkanie
w plenerze przy domu katechetycznym (na grilla). Na tę Mszę św. zapraszamy szczególnie Stowarzyszenie Rodzin Katolickich oraz grupy Żywego Różańca, które modlą się za misje i wspierają je regularnie swoimi datkami.

5. Informujemy, że od jutra nasza parafia uruchomi w nowej szacie stronę internetową o dotychczasowej nazwie: www.maksymilian.diecezja.tarnow.pl. Na stronie tej oprócz spraw związanych z duszpasterstwem naszej parafii znajdą się kazania do odsłuchania wygłoszone przez ks. prof. Michała Hellera w naszym kościele podczas niedzielnej Mszy Świętej o godz. 10.30. Będziemy mogli także wysłuchać tekstów rozważań Pisma św. według metody lectio divina, prowadzone przez ks. dra hab. Piotra Łabudę.

6. Za tydzień w niedzielę zapraszamy dzieci już na ostatnią Mszę św. dla nich  z kazaniem na godz. 9.00. Powrócimy do niej po wakacjach.

7. W Roku Wiary zachęcamy do czytania Katechizmu Kościoła katolickiego. Wszystkim ojcom z Okazji Dnia Ojca składamy najlepsze życzenia.