XVII Niedziela Zwykła – 28 lipca 2013 r.

1. Dzisiaj zapraszamy na Nieszpory niedzielne o godz. 18.00.

2. W tym tygodniu:

– w poniedziałek św. Marty, patronki gospodyń domowych i hotelarzy

– we środę św. Ignacego Loyoli. W tym dniu nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z modlitwami do św. Maksymiliana, o godz. 17.45;

3. W pierwszy czwartek miesiąca zapraszamy na Godzinę świętą połączoną z modlitwą o powołania do służby Bożej na godz. 17.30. W tym dniu wypada 69 rocznica Powstania Warszawskiego.

4. W pierwszy piątek miesiąca w godzinach rannych udamy się do chorych. Po południu od 16.00 spowiedź święta. Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 18.00. Msza wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa będzie o godz. 18.30.

5. W pierwszą sobotę miesiąca Msza Święta o Niepokalanym Sercu NMP będzie celebrowana wieczorem.

6. W kancelarii parafii Katedralnej w Tarnowie będą prowadzone zapisy na XXXI Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską.

7. W sobotę 3 sierpnia 2013r. odbędzie się X Diecezjalny Marsz Trzeźwości z kościoła Bł. Karoliny w Tarnowie do kościoła parafialnego w Skrzyszowie. Rozpoczęcie Mszą Świętą w kościele Bł. Karoliny o godzinie 16.30. W miesiącu sierpniu zachęcamy do abstynencji bądź umiaru w spożywaniu napojów alkoholowych.

8. Przy wyjściu z kościoła można nabyć czasopisma religijne, a także nową encyklikę papieża Franciszka „O Wierze”.