XVIII Niedziela Zwykła – 4 sierpnia 2013 r.

1. Dzisiaj zapraszamy na Nieszpory o Najświętszym Sakramencie na godz. 17.45.

2. W tym tygodniu w liturgii przypada:

– we wtorek święto Przemienienia Pańskiego;

– we czwartek św. Dominika, założyciela Zakonu Dominikanów;

– w piątek Święto św. Teresy Benedykty od Krzyża

– w sobotę Święto św. Wawrzyńca. Diakona i męczennika

3. We środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z modlitwami do św. Maksymiliana rozpocznie się o godz. 17.45, po której będzie zmiana tajemnic dla Róż Żywego Różańca. Po Mszy św. o godz. 18.30 będzie ucałowanie relikwii św. Maksymiliana.

4. Za tydzień składka będzie przeznaczona na prace inwestycyjno-remontowe w naszej parafii. Rozpoczęte są działania związane z wykonaniem stosownego zadaszenia przy oknach dolnego kościoła od strony ogrodu Sióstr Urszulanek. Czekamy jeszcze na wycenę okien w prezbiterium kościoła, które zamierzamy wymienić.

5. W kancelarii parafii Katedralnej w Tarnowie są prowadzone zapisy na XXXI Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską.

6. W miesiącu sierpniu zachęcamy do abstynencji bądź umiaru w spożywaniu napojów alkoholowych.

7. Przy wyjściu z kościoła można nabyć czasopisma religijne, a także nową encyklikę papieża Franciszka „O Wierze”.

8. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty odeszła do wieczności: śp. Zofia Grochal. Polecajmy ją Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu a nasz Panie…