XIX Niedziela Zwykła – 11 sierpnia 2013 r.

1. Dzisiaj o godz. 18.00 będą Nieszpory.
2. We środę 14 sierpnia Msza św. poranna o godz. 7.00 będzie celebrowana ze wspomnienia św. Maksymiliana Marii Kolbego. Po południu o 17.45 będzie nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z modlitwami do św. Maksymiliana. Wieczorem o godz. 18.30 będzie Msza św. z Wigilii Wniebowzięcia NMP.
Przypominamy, że za zgodą ks. Biskupa Ordynariusza nasza wspólnota parafialna zewnętrzną uroczystość odpustową obchodzi z okazji rocznicy kanonizacji św. Maksymiliana. W tym roku odpust będzie w niedzielę 6 października.
3. We czwartek przypada Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to święto obowiązkowe. Msze Święte w naszym kościele będą według porządku niedzielnego. W tym dniu poświęcamy zioła i wieńce żniwne, będące wyrazem wdzięczności Bogu i Matce Najświętszej za tegoroczne zbiory.
4. W piątek Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 18.00.
5. W Roku Wiary zachęcamy do lektury Katechizmu Kościoła Katolickiego. Zachęcamy także do nabywania czasopism religijnych.