Parafia pw. Św. Maksymiliana Kolbego w Tarnowie

XXII Niedziela Zwykła – 1 września 2013 r.

1. W naszej parafii serdecznie witamy nowego wikariusza i katechetę ks. Marcina Gryzło. Przyszedł w miejsce ks. Piotra Skraby, który od jutra rozpocznie w Warszawie w Centrum Formacji Misyjnej swoje przygotowanie do wyjazdu na misje do Afryki. Ks. Marcin podejmie pracę jako katecheta w Zespole Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Tarnowie. Ks. Marcinowi życzymy dużo sił, zdrowia, spokojnego, owocnego i radosnego posługiwania w naszej parafii.
2. Zapraszamy dziś na Nieszpory o Najświętszym Sakramencie na godz. 17.45.
3. Za tydzień składka będzie przeznaczona na prace inwestycyjno-remontowe w naszej parafii.
4. Jutro w o godz. 8.00 w górnym kościele będzie Msza się na rozpoczęcie roku szkolnego dla młodzieży z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych, zaś dla XX LO i Gimnazjum nr 7 w Tarnowie o godz. 9.00.
Także jutro w poniedziałek będą zapisy dzieci na  Świetlicę Profilaktyczno-Wychowawczą prowadzoną przez Caritas parafii i Diecezji Tarnowskiej w budynku Domu Katechetycznego w godzinach od 14.00-17.00. Do opieki nad dziećmi i pomocy w nauce zapraszamy chętnych wolontariuszy, młodzież i starszych, szczególnie nauczycieli. W tej sprawie prosimy o kontakt z księżmi.
5. W roku szkolnym w dni powszednie w naszym kościele Msze święte będą odprawiane: rano o godz. 7.00 i 8.00 i wieczorem jak zwykle o godz. 18.30. Kancelaria parafialna będzie czynna rano od godz. 8.30 – 9.30 i popołudniu od godz. 17.30 – 18.15. Za tydzień w niedzielę Msze św. o godz. 9.00 będą z kazaniem dla dzieci.
6. We środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z modlitwami do św. Maksymiliana rozpocznie się o godz. 17.45, po której będzie zmiana tajemnic dla Róż Żywego Różańca. Po Mszy św. o godz. 18.30 będzie ucałowanie relikwii św. Maksymiliana.
7. W pierwszy czwartek miesiąca zapraszamy na Godzinę świętą połączoną z modlitwą o powołania do służby Bożej na godz. 17.30. Po Mszy św. wieczornej o godz. 19.15 zapraszamy młodzież gimnazjalną z klas pierwszych, drugich i trzecich wraz z rodzicami na pierwsze organizacyjne spotkanie do dolnego kościoła.
8. W pierwszy piątek miesiąca w godzinach rannych udamy się do chorych. Po południu od 16.00 spowiedź święta. Msza wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa będzie o godz. 8.00 i 18.30, zaś Msza św. dla dzieci szkolnych i dzieci ze świetlicy parafialnej będzie o godz. 17.00.
O godz. 19.30 zapraszamy na kolejny cykl spotkań z Pismem Świętym według metody lectio divina. Poprowadzi je ks. Piotr Łabuda wykładowca na naszym Wydziale Teologicznym. Przynosimy swoją Biblię. Patronuje im ks. Biskup Andrzej Jeż i swoje zaproszenie na tę formę rozważania Pisma św. kieruje do wszystkich mieszkańców Tarnowa i okolic. Spotkania te traktujemy jako katechezę parafialną dla dorosłych i dzień formacji dla grup i stowarzyszeń z naszej parafii.
9. Za dwa tygodnie, w sobotę 14 września w Starym Sączu przy ołtarzu Papieskim rozpocznie się Uroczystość inaugurująca Peregrynację Obrazu Pana Jezusa Miłosiernego w naszej diecezji. Rozpocznie się ona Mszą świętą o godz. 15.00 pod przewodnictwem ks. Kard. Stanisława Dziwisza. Z naszej parafii organizujemy autokar. Wyjazd w sobotę o godz. 12.00. koszt wyjazdu 20 zł. Zachęcamy do wspólnego wyjazdu. Zapisu możemy dokonać w zakrystii lub w kancelarii.
10. Dzieciom i młodzieży szkolnej życzymy dobrego roku szkolnego.