Parafia pw. Św. Maksymiliana Kolbego w Tarnowie

XXIII Niedziela Zwykła – 8 września 2013 r.

1. Zapraszamy dziś na Nieszpory na godz. 18.00.
2. Dziękujemy za ofiary na tacę przeznaczone na prace remontowo-inwestycyjne  w naszej parafii.
3. Za tydzień będziemy przeżywali Światowy dzień Środków Społecznego Przekazu. Będzie również zbiórka do puszek na rzecz Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
4. Parafia katedralna przeżywa dziś odpust z okazji Uroczystości Narodzenia NMP, który rozpoczyna Tydzień Maryjny. Nasza parafia zaproszona jest do Bazyliki Katedralnej na czwartek 12 września na Eucharystię o godz. 18.00. Zachęcamy do udziału. Szczegóły Tygodnia Maryjnego znajdują się na afiszu w gablocie.
5. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej o godz. 19.30 odbędzie się spotkanie Rady Parafialnej na plebani.
6. Od wtorku w kancelarii parafialnej będzie czynny punkt porad prawnych, w godzinach od 18.15-19.15.
7. We środę będzie czynny punkt Caritas. W tym dniu będzie spotkanie Katolickiego Stowarzyszenia Rodzin na plebanii o godz. 19.30.
8. W sobotę 14 września w Starym Sączu przy ołtarzu Papieskim rozpocznie się Uroczystość inaugurująca Peregrynację Obrazu Pana Jezusa Miłosiernego w naszej diecezji. Rozpocznie się ona Mszą świętą o godz. 15.00 pod przewodnictwem ks. kard. Stanisława Dziwisza. Z naszej parafii organizujemy autokar. Są jeszcze wolne miejsca. Wyjazd w sobotę o godz. 12.00. Koszt wyjazdu 20 zł. Zachęcamy do wspólnego wyjazdu. Zapisu możemy dokonać w zakrystii lub w kancelarii. Msza ze Starego Sącza będzie transmitowana przez radio RDN Małopolska i Nowy Sącz.
W sobotę w liturgii przypada Święto Podwyższenia Krzyża Świętego i tym samym odpust w parafii św. Krzyża i św. Filipa Neri. Główna uroczystość odpustowa będzie o godz. 19.00.
9. W budynku Domu Katechetycznego od poniedziałku do piątku w godzinach od 14.00-17.00 działa Świetlica Profilaktyczno-Wychowawcza dla dzieci. Do opieki nad dziećmi i pomocy w nauce zapraszamy chętnych wolontariuszy, młodzież i starszych, szczególnie nauczycieli. W tej sprawie prosimy o kontakt z księżmi.
10. W tym tygodniu rozpoczną się spotkania formacyjne dla grup dzieci i młodzieży z naszej parafii – LSO, DSM, KSM. We czwartek na godz. 17.00 do dolnego kościoła zapraszamy scholę liturgiczną i wszystkich chętnych – dzieci i młodzież, którzy chcą włączyć się w posługę śpiewu.
11. Zachęcamy do nabywania czasopism religijnych przy wyjściu z kościoła.
12. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: śp. Stanisław Habel i Jan Franczyk. Polecajmy ich Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu a nasz Panie…