Parafia pw. Św. Maksymiliana Kolbego w Tarnowie

XXVI Niedziela Zwykła – 29 września 2013 r.

1. Zapraszamy dziś na godz. 18.00 na Nieszpory niedzielne.

2. We wtorek rozpoczyna się miesiąc październik. Nabożeństwa różańcowe będą odprawiane w dni powszednie o godz. 17.30, zaś w niedziele o godz. 17.45. Zachęcamy do udziału w modlitwie różańcowej dzieci, młodzież, rodziny naszej parafii. Prosimy poszczególne grupy parafialne o wpisanie się do grafiku na prowadzenie różańca. Odmawiając różaniec możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Zachęcamy do tego, aby na nabożeństwie różańcowym w swoim dogodnym czasie chociaż raz była każda rodzina z naszej parafii. Dzieci zachęcamy do tworzenia okolicznościowej dekoracji-tablicę, na której każdy przypięty koral różańca będzie śladem ich obecności na nabożeństwie.

3. We środę przypada wspomnienie świętych Aniołów Stróżów. W tym dniu Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z modlitwami do św. Maksymiliana rozpocznie się o godz. 17.45, po której będzie zmiana tajemnic dla Róż Żywego Różańca. Po Mszy św. o godz. 18.30 będzie ucałowanie relikwii św. Maksymiliana. Jedna z intencji Mszy świętej zostanie odprawiona za ks. Prałata Bolesława Margańskiego, który w tym roku przeżywa swój Jubileusz 50-rocznicy święceń kapłańskich.

4. We czwartek o godz. 17.00 w dolnym kościele będzie spotkanie dla rodziców i dzieci, które  przygotowują się do I Komunii świętej. Po Mszy św. wieczornej o godz. 19.30 będą spotkania w grupach dla młodzieży gimnazjalnej z klas pierwszych, drugich i trzecich.

5. W piątek przypada wspomnienie św. Franciszka z Asyżu i jednocześnie odpust u Ojców Bernardynów w Tarnowie. Główna Msza św. odpustowa będzie o godz. 18.00. W tym dniu w godzinach rannych udamy się do chorych. Po południu od 16.00 spowiedź święta. Na Mszę św. na godz. 17.00 zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież, także dzieci ze świetlicy parafialnej.
O godz. 19.30 zapraszamy na kolejne spotkanie z Pismem Świętym według metody lectio divina. Przynosimy swoją Biblię. Na spotkanie z Biblią zaprasza nas ks. Biskup Andrzej Jeż, jest to zaproszenie skierowane do wszystkich chętnych z miasta Tarnowa i okolicznych parafii. Prosimy o podzielenie się tą informacją ze swoimi bliskimi w rodzinach i znajomymi. Ksiądz Biskup kieruje do nas także zachętę do uczestniczenia w Radiowo-Internetowym Studium Biblijnym, które od tej niedzieli rozpoczyna kolejny rok swojej działalności.
Audycje Studium Biblijnego będą emitowane na falach Diecezjalnego Radia RDN Małopolska oraz RDN Nowy Sącz w każdą niedzielę o godz. 14.30 oraz powtarzane w poniedziałki po wiadomościach o godz. 20.00. Szczegółowe informacje o działalności Studium Biblijnego można znaleźć w bieżącym wydaniu Tarnowskiego Gościa Niedzielnego oraz na stronie internetowej Diecezji Tarnowskiej.

6. Za tydzień w niedzielę 6 października będziemy przeżywali w naszej parafii uroczystość odpustową, w rocznicę kanonizacji św. Maksymiliana Kolbego. Kazania w tym dniu wygłosi ks. dr Krzysztof Bułat, wikariusz biskupi ds. formacji duchowieństwa. Uroczysta suma odpustowa będzie o godz. 12.00, po której będzie ucałowanie relikwii św. Maksymiliana. Do odpustu parafialnego przygotujmy się duchowo przez sakrament pokuty. W dniu odpustu młodzież naszej parafii będzie przy stoliku – straganie sprzedawała słodycze dla dzieci, modlitewniki poświęcone patronowi naszej parafii, a także jeszcze na kanwie kończącego się Roku Wiary  Katechizmy Kościoła katolickiego – różne jego wydania.

7. Zachęcamy chłopców począwszy od II klasy szkoły podstawowej do włączenia się w grono ministrantów w naszej parafii. Spotkania dla kandydatów na ministrantów odbywają się w soboty o godz. 11.00. Również dziewczęta, które chcą należeć do grupy Dziewczęcej Służby Maryjnej począwszy od II klasy zapraszamy na spotkania w soboty na o godz. 10.00.

8. W tym tygodniu zaczynają się zajęcia w domu katechetycznym w naszej parafii. Kursy tańca dla dzieci ze szkoły podstawowej będą się odbywały we środy od godz. 17.00-18.00, dla młodzieży i dorosłych w poniedziałki i środy od godz. 19.00-20.00. Zajęcia z fitness w jednej grupie będą w poniedziałki i środy od godz. 18.00-19.00. Seniorów i wszystkich chętnych, którzy chcą rozpocząć kurs języka angielskiego i kurs komputerowy w stopniu podstawowym zapraszamy na pierwsze spotkanie i zapisy we środę na godz. 18.15 do świetlicy (salka na parterze). Wszyscy chętni, którzy będą chcieli dołączyć na te zajęcia mogą to uczynić w każdym czasie.

9. Za tydzień w niedzielę będą rozprowadzane przez Caritas „Chlebki miłosierdzia”. Zebrane fundusze z tej akcji będą przeznaczone dla najuboższych i niedożywionych dzieci.