Parafia pw. Św. Maksymiliana Kolbego w Tarnowie

XXVII Niedziela Zwykła 2013 r. – 6 października 2013 r.

Odpust Parafialny ku czci św. Maksymiliana Kolbe

1. W październiku nabożeństwa różańcowe odprawiane są w niedziele o godz. 17.45, natomiast w dni powszednie o godz. 17.30. Zachęcamy do udziału w modlitwie różańcowej dzieci, młodzież, rodziny naszej parafii. Cieszymy się, że dzieci tworzą okolicznościową dekorację-tablicę, na której każdy przypięty koral różańca jest śladem ich obecności na nabożeństwie.

2. Dziś z racji odpustu młodzież naszej parafii przy stoliku-straganie sprzedaje słodycze dla dzieci, modlitewnik poświęcony św. Maksymilianowi i inne książki oraz jeszcze na kanwie kończącego się Rok Wiary różne wydania Katechizmu Kościoła katolickiego.

3. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia – czas modlitwy i pogłębionej refleksji nad potrzebami i problemami, które dotykają naszych bliźnich. Po Mszy św. można nabyć „Chlebek miłosierdzia” rozprowadzany przez Caritas. Umowna ofiara za chlebek wynosi 5 zł.  

4. W poniedziałek przypada wspomnienie Matki Bożej Różańcowej.

5. W piątek zapraszamy młodzież na tzw. „Rio w Tarnowie” do parafii Katedralnej. Szczegóły są na afiszu przed wejściem do kościoła.

6. W domu katechetycznym rozpoczęły się zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Kursy tańca dla dzieci ze szkoły podstawowej odbywają się we środy od godz. 17.00-18.00, dla młodzieży i dorosłych w poniedziałki i środy od godz. 19.00-20.00. Zajęcia z fitness w poniedziałki i środy od godz. 18.00-19.00. Seniorów i wszystkich chętnych, którzy chcą zapisać się na kurs języka angielskiego i kurs komputerowy w stopniu podstawowym prosimy o kontakt z duszpasterzami w zakrystii i kancelarii.

7. Za tydzień w niedzielę 13 października, w kolejną rocznicę ostatniego objawienia fatimskiego papież Franciszek w obecności oryginalnej figury Matki Bożej przywiezionej
z Fatimy dokona Aktu oddania całego świata Niepokalanemu Sercu Maryi. Dzień wcześniej wygłosi katechezę. Dlatego w niedzielę podczas nabożeństwa różańcowego ponowimy Akt Poświecenia Świata Niepokalanemu Sercu Maryi Papieża Franciszka.

8. Z wielką radością poinformować, że Dziewczęcy Chór Katedralny „Puellae Orantes”, odniósł spektakularny sukces na Międzynarodowym Konkursie Chóralnym w Rimini. Chór „Puellae Orantes” wygrał dwie kategorie, oraz Grand Prix całego konkursu. Tarnowski zespół jako najlepszy chór otrzymał medal Prezydenta Republiki Włoch.

9. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp.  Mieczysław Kogut. Polecajmy go miłosiernemu Bogu: „Dobry Jezu a nasz Panie…”.

10. Wypełnijmy jeszcze warunki związane z zyskaniem odpustu zupełnego. Odpust czyli dorowanie kary doczesnej możemy uzyskać za siebie lub za znmarłych. Do przyjętej Komunii świętej dołączmy postanowienie wykluczenia przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego i odmówmy Wyznanie wiary: 1/ „Wierzę w Boga ojca Wszechmogącego”; 2/ „Ojcze nasz”; 3/ Pomódlmy się za Ojca świętego: „Zdrowaś Maryjo”.