Parafia pw. Św. Maksymiliana Kolbego w Tarnowie

XXVIII Niedziela Zwykła C – 13 października 2013 r.

1. Dziś w całej Polsce przeżywamy Dzień Papieski pod hasłem: Jan Paweł II –papież dialogu. Przed kościołem można złożyć dowolny datek na fundusz stypendialny fundacji „Nowego Tysiąclecia”. Fundacja ta przyznaje stypendia najbardziej uzdolnionym gimnazjalistom i licealistom, pochodzącym z wiosek i małych miast. W ten sposób, każdy może włączyć się w budowę „żywego pomnika” Janowi Pawłowi II.
2. W dniu dzisiejszym różaniec będzie o godz. 17.45. Szczególnie dziś, dnia 13 października, kiedy to przypada 96. rocznica objawień fatimskich, zapraszamy do licznego udziału w nabożeństwie, a w łączności z Ojcem Świętym Franciszkiem ponowimy Akt Poświęcenia świata Niepokalanemu Sercu Maryi. Po nabożeństwie będzie możliwość ucałowania relikwii bł. Dzieci z Fatimy, bł. Franciszka i Hiacynty. Stąd też zapraszamy zwłaszcza dzieci. W dni powszednie nabożeństwa różańcowe są odprawiane o godz. 17.30. Dziękujemy dzieciom za to, że tworzą okolicznościową dekorację-tablicę. Do uczestnictwa w nabożeństwach zapraszamy młodzież z gimnazjum, a także rodziny.
3. Składamy podziękowanie za dzisiejsze ofiary na tacę z przeznaczeniem na prace remontowo-inwestycyjne w naszej parafii. Po rozpatrzeniu różnych projektów-ofert jesteśmy na ostatnim etapie podjęcia decyzji odnośnie wymiany okien w prezbiterium naszego kościoła.
4. We wtorek o godz. 18.15 w domu katechetycznym w salce na parterze odbędą się pierwsze zajęcia kursu komputerowego dla dorosłych. Kurs języka angielskiego i zajęcia muzyczne – w tym nauka gry na pianinie, akordeonie i gitarze – zaczniemy w przyszłym tygodniu. Na zajęcia można jeszcze się zapisać w kancelarii lub zakrystii.
5. W piątek Duszpasterstwo Służby Zdrowia miasta Tarnowa zaprasza wszystkich byłych i obecnych pracowników służby zdrowia z okazji święta św. Łukasza na Mszę św. do kościoła św. Maksymiliana na godz. 18.30.
6. W przyszłą Niedzielę Misyjną ofiary na tacę będą przeznaczone na cele misyjne.
7. Również w niedzielę za tydzień odbędzie się w Bochni Diecezjalny Marsz dla Życia i Rodziny. Marsz rozpocznie się od Mszy Świętej sprawowanej o godz. 11.00 w kościele pw. św. Pawła Apostoła. Jeśli będą chętni to zorganizujemy wspólny wyjazd.
8. Kolejnym akcentem przyszłej niedzieli będzie w naszym kościele koncert muzyki sakralnej (klasycznej). W ramach Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej wystąpi zespół „Musica Graziosa”: na klawesynie prof. Bogumiła Gizbert-Studnicka oraz Paulina Tkaczyk – gra na flecie traverso oraz klawesynie na cztery ręce. Wykonane będą m.in. utwory Mozarta i Beethovena. Program Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej jest na afiszu. Na koncert serdecznie zapraszamy.
9. W naszej diecezji prowadzona jest zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, którą przeprowadza organizacja „Kościół w potrzebie”. Organizacja ta podlega bezpośrednio pod Stolicę Apostolską i prowadzi  działalność humanitarno-edukacyjną w szkołach i szpitalach prowadzonych przez misjonarzy na całym świecie. W naszych domach znajdują się niekiedy stare, popsute i zbędne, a niekiedy przeszkadzające różnego rodzaju sprzęty takie, jak: stare komputery, drukarki, telewizory, radia, pralki, lodówki, kuchenki, itp. W następnym tygodniu dnia 23 października, tj. we środę od 7.00 rano  do godz. 15.00, odbędzie się w naszej zbiórka takiego zużytego sprzętu. Postarajmy się pomóc w sąsiedztwie tym, którym trudno będzie dostarczyć te rzeczy. Za tydzień w niedzielę podamy kolejne szczegóły, w tym także dokładne miejsce zbiórki.
10. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Siostra Urszulanka Maria Prudencja, która przez 50 lat była na placówce w Tarnowie oraz Stanisława Urbanek. Polecajmy ich duszę miłosiernemu Bogu: Dobry Jezu a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie… .