XXIX Niedziela Zwykła – 20 października 2013 r.

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny. Bóg zapłać za ofiary, które przeznaczone są do dyspozycji Ojca Świętego na cele misyjne Kościoła. W ciągu tego tygodnia zwłaszcza podczas nabożeństw różańcowych będziemy się modlić w intencji misji. Dziękujemy dzieciom za wytrwałe uczestnictwo w różańcu i tworzenie okolicznościowej dekoracji.

2. Dziś o godz. 17.00 w naszym kościele w ramach Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej odbędzie się koncert muzyki sakralnej. Wystąpi zespół „Musica Graziosa”: klawesyn –  prof. Bogumiła Gizbert-Studnicka,  flet traverso – Paulina Tkaczyk. Wykonane będą m.in. utwory Mozarta i Beethovena. Na koncert serdecznie zapraszamy. Dziś z uwagi na koncert nabożeństwo różańcowe będzie odprawione wyjątkowo o godz. 16.30 w dolnym kościele!

3. Przypominamy, że co tydzień we wtorek w godzinach od 18.15-19.15 w kancelarii możemy skorzystać z nieodpłatnych porad prawnych.

4. Jak zapowiadaliśmy, we środę 23 października w naszej parafii będzie przeprowadzona zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego przez organizację „Kościół w potrzebie”. Organizacja ta przetwarzając odpowiednio ów sprzęt pozyskuje środki na wspieranie działalności misyjnej Kościoła takiej jak m.in., budowa kościołów, sierocińców, studni, szkół, wspieranie seminariów duchownych, pomoc uchodźcom chrześcijańskim itp. W naszych domach znajdują się niekiedy stare, popsute i zbędne, a niekiedy przeszkadzające różnego rodzaju sprzęty takie, jak: stare komputery, drukarki, telewizory, radia, pralki, lodówki, kuchenki, itp. We środę od godz. 7.00 do godz. 15.00 można będzie złożyć taki sprzęt. Miejscem zbiórki będzie ul. W. Stwosza, idąc ulicą do końca przed wiaduktem skręcamy w lewo przy domu p. Kantorów. Postarajmy się pomóc w sąsiedztwie tym, którym trudno będzie dostarczyć te rzeczy. Gdyby ktoś chciał oddać taki sprzęt, a miałby trudność z transportem go na miejsce, prosimy zgłosić się do zakrystii lub kancelarii do wtorku. Postaramy się zorganizować przewózkę. Przy wyjściu z kościoła można pobrać stosowne ulotki na ten temat.

5. W piątek 25 października w naszej diecezji przypada liturgiczne wspomnienie bł. Jana Pawła II. O godz. 17.30 zapraszamy na świetlicę tych, którzy chcą uczęszczać na zajęcia muzyczne, na naukę gry na fortepianie i akordeonie.
Przypominamy, że w poniedziałki i środy w godzinach od 18.00-19.00 odbywa fitness, a od 19.00-20.00 kursy tańca. Tańce dla dzieci są we środy od 17.00-18.00, a zajęcia z j. angielskiego są we czwartki od godz. 18.15.

6. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: śp. Teresa Bodziony i  śp. Kazimiera Miszczak, mama ks. Jacka Miszczaka, dyrektora radia RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz. Polecajmy je miłosiernemu Bogu: „Dobry Jezu a nasz Panie…”.