Parafia pw. Św. Maksymiliana Kolbego w Tarnowie

XXX Niedziela Zwykła – 27 października 2013 r.

Rocznica poświęcenia własnego kościoła

1. Dziś w rocznicę poświęcenia naszego kościoła nabożeństwo różańcowe o godz. 17.45 ofiarujemy w intencji wszystkich, którzy budowali naszą świątynię oraz tych, którzy składanymi ofiarami przyczyniają się do jej utrzymania i piękna.

2. We środę nabożeństwo różańcowe będzie wyjątkowo w dolnym kościele.

3. We czwartek zakończenie nabożeństw różańcowych. W tym dniu zapraszamy wszystkie dzieci, które tworzyły różańcową dekorację, które zamieściły na niej choćby jeden ślad swojego uczestnictwa. Po nabożeństwie przewidziana jest dla dzieci mała niespodzianka. W ostatnich dniach października zapraszamy do udziału w różańcu szczególnie dzieci  z rodzicami, dzieci komunijne i młodzież z gimnazjum.

4. W piątek przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte będą według porządku niedzielnego. Po południu na cmentarzach Tarnowa obędą się nabożeństwa za zmarłych połączone z procesją. Na Starym Cmentarzu procesja i modlitwy za zmarłych oraz okolicznościowe kazanie będzie o godz. 15.00; na cmentarzu w Mościcach Msza święta i procesja o godz. 14.00; na cmentarzu w Tarnowie-Krzyżu Msza święta i procesja o godz. 14.00. Po południu w naszym kościele wypominki i różaniec o godz. 17.45. Wierni, którzy w dniach od 1 do 8 listopada pobożnie nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych, mogą uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Stąd też przed Uroczystością Wszystkich Świętych zachęcamy do skorzystania z sakramentu spowiedzi podczas Mszy świętych w dni powszednie. We środę i czwartek spowiedź będzie od godz. 17.00.

5. Ponieważ Uroczystość Wszystkich Świętych przypada w I piątek miesiąca, z tej racji nie będzie spotkania z Pismem świętym według metody lectio divina, a wyjście do chorych będzie we czwartek w godzinach rannych, ks. Marcin uda się po południu. Spotkania dla dzieci z klas II z rodzicami oraz kandydatów do bierzmowania z  gimnazjum będą za tydzień.

6. W sobotę przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Msze święte będą odprawiane o godz. 7.00, 8.00, oraz po południu o godz. 17.00 i 18.30. Zachęcamy do udziału w Eucharystii, modlitwy za zmarłych i zyskiwania odpustów.

7. Przez cały listopad codziennie o godz. 17.45 będą modlitwy za zmarłych połączone z wypominkami. W piątki będzie to Koronka do Miłosierdzia Bożego, w niedziele – nieszpory żałobne, zaś w pozostałe dni tygodnia odmawiać będziemy różaniec w intencji wszystkich zmarłych. Ponadto w niedziele całego roku są wypominki i modlitwy za zmarłych o godz. 11.45. W dniach od 1 do 8 listopada o godz. 18.30 będzie Msza Święta w intencji wszystkich zmarłych wypominanych w naszym kościele.

8. Dziękujemy wszystkim, którzy przekazali zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny z przeznaczeniem na cele misyjne. Fotorelacja z tej zbiórki jest zamieszczona w gablocie na zewnątrz kościoła. Dziękujemy także wszystkim grupom, które prowadziły nabożeństwa różańcowe.

9. Od dnia dzisiejszego do czwartku będzie organizowana zbiórka różańców, które będą przeznaczone do Kazachstanu i krajów misyjnych. Mogą to być różańce używane i uszkodzone, które Siostry Karmelitanki zreperują, a także różańce nowo zakupione. Możemy je składać w koszyku przy obrazie Matki Bożej.

10. Informujemy, że przy naszej parafii rozpoczyna działalność Twórczy Klub Seniora adresowany dla seniorów 60+. W ramach klubu będą organizowane cykliczne spotkania i warsztaty z różnych dziedzin sztuki: malarstwo, rękodzieło, plastyka, historia sztuki, grafika, muzyka. Animatorzy zapraszają na spotkanie organizacyjne w najbliższy wtorek o godz. 11.00 do domu katechetycznego. Szczegółowe informacje są w gablocie. Serdecznie zapraszamy.

11. Na stoliku obok zakrystii są do naszej dyspozycji kartki, na których możemy wypisać naszych bliskich, których chcemy polecić modlitwie w wypominkach.

12. Zachęcamy do nabywania i czytania czasopism religijnych.