Parafia pw. Św. Maksymiliana Kolbego w Tarnowie

XXXII Niedziela Zwykła – 10 listopada 2013 r.

1. Dzisiaj o godz. 17.45 będą wypominki i Nieszpory za zmarłych. W naszym kościele przez cały listopad o godz. 17.45 odmawiamy różaniec za zmarłych wypominanych.
W piątki jest to Koronka do Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
2. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary na tacę przeznaczone na prace inwestycyjno-remontowe w naszej parafii. Dziś w drugą niedzielę listopada przypada, ustanowiony przez KEP, Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym dniu pamiętamy o naszych braciach i siostrach prześladowanych z powodu wyznawanej wiary. Na ten cel przeprowadzana jest dziś zbiórka do puszek przez Fundację Kościół w Potrzebie, która podejmuje działania na rzecz pomocy Kościołom prześladowanym.
3. Jutro w poniedziałek przypada 95. Rocznica Odzyskania Niepodległości. W tym dniu będziemy się modlili w intencji Ojczyzny. Z tej okazji o godz. 17.30 będą Wypominki Narodowe  – program przygotowany przez młodzież, a o godz. 18.30 Msza św. za Ojczyznę. Zapraszamy. Zachęcamy do tego, aby stosownie ozdobić nasze budynki mieszkalne flagami narodowymi. Ponadto w czasie wieczornej Mszy św. jedna z intencji będzie odprawiona za ks. Marcina z okazji imienin. Księdzu Marcinowi życzymy dużo zdrowia oraz owocnej posługi w naszej parafii. Po Mszy św. będzie spotkanie na plebani dla grup i stowarzyszeń. Zapraszamy.
4. We wtorek wieczorem po dużurze kapłana w kancelarii możemy skorzystać z nieodpłatnych usług radcy prawnego.
5. We czwartek o godz. 17.30 odbędzie się spotkanie dla rodziców i dzieci z kl. II, która przygotowuje się do I Komunii Świętej.
6. Jak wiemy w przyszłym roku w niedzielę 27 kwietnia będzie miała miejsce kanonizacja bł. Jana Pawła II. W naszej parafii organizujemy wyjazd do Rzymu w dniach od 24-29 kwietnia (od czwartku przed do wtorku po tejże niedzieli). Koszt wyjazdu  wynosi 1250 zł + 50 euro. W programie pielgrzymki będzie m.in. Loreto, Manoppello, Asyż i dwa pełne dni w Rzymie. Bliższych informacji udzielamy w zakrystii i kancelarii. Liczba miejsc jest ograniczona. Z uwagi na konieczność wcześniejszych rezerwacji noclegów zapisy musimy w zasadzie zamknąć do końca listopada.
7. Zachęcamy do lektury Pisma świętego oraz prasy katolickiej. Czasopisma są przy bocznym wyjściu z kościoła – wśród nich „Niedziela”, „Gość niedzielny”, „Promyczek Dobra”, „Jaś i Małgosia”.
8. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: śp. Agnieszka Zapała. Polecajmy ja miłosiernemu Bogu: „Dobry Jezu a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie…”.