XXXIII Niedziela Zwykła – 17 listopada 2013 r.

1. Jak wszyscy wiemy mieszkańcy Filipin bardzo dotkliwie odczuli skutki tajfunu Haiynan. Prawie 10 milionów z nich wymaga natychmiastowej pomocy tj. elementarnych środków, niezbędnych do przeżycia.  W tym celu Caritas Polska organizuje pomoc przez zbiórkę pieniężną do puszek, którą możemy dziś się włączyć po Mszy św. Działania Caritas Polska można także wesprzeć, wysyłając SMS charytatywny na numer 72052 z hasłem: POMAGAM.  Biskup tarnowski Andrzej Jeż zachęca także do włączenia się w ogólnopolską modlitwę i duchową jedność z cierpiącymi mieszkańcami Filipin.

2. Dziś o godz. 17.45 będą wypominki i Nieszpory za zmarłych.

3. Za tydzień w niedzielę będziemy przeżywali Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata i jednocześnie Zakończenie Roku Wiary.

4. W poniedziałek przypada wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, patronki Ruchy Czystych Serc, w piątek św. Cecylii.

5. Są jeszcze wolne miejsca wyjazd do Rzymu na kanonizację bł. Jana Pawła II. Z uwagi na szersze zainteresowanie w naszej parafii organizujemy autokar, a wyjazd będzie w dniach od 24-29 kwietnia. Koszt wyjazdu  wynosi 1250 zł + 50 euro. W programie pielgrzymki będzie m.in. Loreto, Manoppello, Asyż i dwa pełne dni w Rzymie. Bliższych informacji udzielamy w zakrystii i kancelarii. Liczba miejsc jest ograniczona. Z uwagi na konieczność wcześniejszych rezerwacji noclegów zapisy musimy zamknąć do końca listopada.

6. Przypominamy, że Twórczy Klub Seniora ma spotkania we wtorki o godz. 11.00 w domu katechetycznym, natomiast w piątki o godz. 17.30 odbywają się lekcje gry na pianinie w domu katechetycznym.

7. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.