Parafia pw. Św. Maksymiliana Kolbego w Tarnowie

I Niedziela Adwentu – 1 grudnia 2013 r.

1. W dni powszednie w Adwencie będzie odprawiana Msza święta roratnia o godz. 18.30. Zachęcamy wszystkich do liczniejszego udziału. Zapraszamy szczególnie wszystkie dzieci, dzieci komunijne, ze świetlicy parafialnej i młodzież gimnazjalną, do których będą kierowane krótkie kazania według programu przygotowanego przez redakcję „Małego Gościa Niedzielnego”. Prosimy, aby dzieci przynosiły ze sobą lampiony. Przed Mszą roratnią będzie można także pobrać przygotowane zapasowe lampiony.

2. We środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z modlitwami do św. Maksymiliana oraz w intencjach Mszy św. zbiorowej rozpocznie się o godz. 17.45. Po nowennie zmiana tajemnic różańcowych. Msza Święta roratnia o godz. 18.30 będzie odprawiona w intencji Róż Różańcowych, jako podziękowanie za opiekę Bożą w minionym roku. Po Mszy świętej będzie ucałowanie relikwii św. Maksymiliana. Jednocześnie zachęcamy przy różnych okazjach do osobistej modlitwy przy obrazie Matki Bożej i relikwiach patrona naszej parafii i korzystania ze stosownego modlitewnika.

3. We czwartek o godz. 17.30 będzie „Godzina święta” połączona z modlitwą o powołania do służby Bożej w Kościele. Spotkanie dla dzieci komunijnych z kl. II i ich rodziców w dolnym kościele także o 17.30. Po Mszy św. wieczornej o godz. 19.30 będą spotkania w grupach dla młodzieży gimnazjalnej z klas pierwszych, drugich i trzecich.

4. W pierwszy piątek miesiąca w godzinach rannych udamy się do chorych. Po południu od 16.00 spowiedź święta. Msza wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa będzie o godz. 8.00 i 17.00.  Po Mszy św. o godz. 17.00 będzie koronka do Bożego Miłosierdzia. W I piątki kancelaria jest nieczynna. O godz. 19.30 zapraszamy na kolejne spotkanie z Pismem Świętym według metody lectio divina. Traktujemy je jako dzień formacji dla grup parafialnych a także jako formę katechezy biblijnej dla wszystkich chętnych dorosłych. Przynosimy swoją Biblię. W Adwencie, Dzieło Biblijne im. Jana Pawła II, którego moderatorem w naszej diecezji jest ks. dr hab. Piotr Łabuda zachęca nas do czytania Pisma Świętego.

5.  Przed kościołem można nabyć kartki świąteczne wykonane ręcznie przy udziale dzieci ze świetlicy parafialnej. Dochód z kartek przeznaczony będzie na działania podejmowane dla dzieci ze świetlicy, jak np. zorganizowanie paczek na święta, przygotowanie stołu wigilijnego. Umowna ofiara za kartkę wynosi 5 zł.

6. W sobotę o godz. 14.00 w Domu Katechetycznym zostanie zorganizowany „Święty Mikołaj” dla dzieci i młodzieży z naszej parafii: dla służby liturgicznej (kandydatów, ministrantów i lektorów), Dziewczęcej Służby Maryjnej, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, dla zaangażowanych w scholę, śpiew psalmów i czytania w naszym kościele. Spotkanie ze św. Mikołajem chcemy zorganizować także dla szerszego grona dzieci spoza grup parafialnych, dlatego prosimy zainteresowanych rodziców – którzy zechcą, aby ich dzieci otrzymały w tym czasie prezenty od św. Mikołaja – o wcześniejszy kontakt z księżmi w zakrystii lub kancelarii. W programie będzie wyświetlony film religijny dla dzieci, będą konkursy i wspólny śpiew. Serdecznie zapraszamy.

7. Za tydzień niedziela będzie obchodzona jako uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W miejsce nieszporów zostanie odśpiewany hymn ku czci Bogurodzicy Akathistos. Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na cele inwestycyjno-remontowe w naszej parafii.