Parafia pw. Św. Maksymiliana Kolbego w Tarnowie

Uroczystość Niepokalanego Poczęcia – 8 grudnia 2013 r.

1. Dziś w miejsce Nieszporów przy udziale scholi liturgicznej zostanie odśpiewany hymn ku czci Bogurodzicy – Akathistos. Nabożeństwo rozpocznie się wcześniej niż zwykle, bo o godz. 17.30! Serdecznie zapraszamy. Bóg zapłać za ofiary przeznaczone na prace remontowo-inwestycyjne w naszej parafii.

2. Dziękujemy rodzicom za zainteresowanie się roratami, w których uczestniczą dzieci. Zapraszamy na tę formę do adwentowego przygotowania się do Uroczystości Narodzenia Pańskiego w dni powszednie o godz. 18.30.

3. W tym tygodniu:
– w poniedziałek spotkanie Parafialnego Oddziału Caritas będzie po Mszy świętej wieczornej;
– we środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.45; po Mszy św. wieczornej będzie spotkanie Rady Parafialnej;
– w piątek koronka do Miłosierdzia Bożego będzie o godz. 18.00.

4. Przed kościołem można nabyć kartki świąteczne wykonane ręcznie przy udziale dzieci ze świetlicy parafialnej. Dochód z kartek przeznaczony będzie na działania podejmowane dla dzieci ze świetlicy. Możemy zakupić świece Caritas na stół wigilijny
i opłatki.

5. Za tydzień w niedzielę młodzież z naszej parafii będzie sprzedawała ozdobne bombki, ręcznie malowane, firmowe-parafialne. Inicjatywa ta jest ich własnym pomysłem, wyrazem ich zaradności i związana jest m.in. z pozyskaniem przez nich wsparcia finansowego na pokrycie części kosztów związanych z wyjazdem do Rzymu na kanonizację Jana Pawła II.

6. Informujemy, że dnia 26 grudnia w drugi dzień świąt, w Święto św. Szczepana podczas Mszy św. o godz. 12.00, organizujemy w naszej parafii Jubileusz Małżeństw, które w tym roku obchodzą rocznicę swojego ślubu począwszy od 5-lecia, co pięć lat, do 60-lecia. W tym tygodniu do tych rodzin zostaną podane stosowne zaproszenia. Gdyby inne małżeństwa nie z naszej parafii chciały się włączyć w ten jubileusz – to prosimy o kontakt z duszpasterzami.

7. Zachęcamy do lektury Pisma świętego i prasy katolickiej. Dzieciom polecamy szczególnie miesięcznik „Promyczek Dobra”.