Parafia pw. Św. Maksymiliana Kolbego w Tarnowie

III Niedziela Adwentu – 15 grudnia 2013 r.

Wczoraj 14 grudnia 2013 r. Ojciec Święty Franciszek mianował dwóch biskupów pomocniczych diecezji tarnowskiej. Są nimi: ks. Stanisław Salaterski – proboszcz parafii katedralnej w Tarnowie oraz ks. Jan Piotrowski – proboszcz par. św. Małgorzaty w Nowym Sączu. Dziękując Panu Bogu za nowych następców apostołów, polecajmy w naszych modlitwach biskupów nominatów.

1. Dzisiaj o godz. 18.00 będą Nieszpory.  Zapraszamy do udziału w Roratach dzieci z rodzicami i młodzież gimnazjalną, które są z okolicznościowym kazaniem.

2. W poniedziałek rozpoczniemy Nowennę do Dzieciątka Jezus, którą będziemy odprawiali codziennie o godz. 18.15.

3. We wtorek będzie w naszym kościele całodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu. Każda parafia w diecezji przeżywa taki dzień. Dla naszej wspólnoty jest to 17 grudnia. Adoracja rozpocznie się po Mszy świętej o godz. 8.00, którą poprowadzi celebrans do godz. 9.00. Po południu o godz. 15.00 będzie koronka do Miłosierdzia Bożego. Od godz. 15.00 do 17.00 na adorację zapraszamy na indywidualną modlitwę parafian. O 17.00 o adorację prosimy osoby należące do Róż różańcowych, Parafialnego Oddziału Caritas, Stowarzyszenia Rodzin Katolickich. O godz. 17.30 będą Nieszpory Eucharystyczne. O godz. 18.00 przed roratami zapraszamy na krótką adorację dzieci, LSO, DSM, KSM i młodzież gimnazjalną. Dziękujemy ks. Prałatowi za dar nowej monstrancji, którą ofiarował parafii z okazji swojego Jubileuszu 60 rocznicy święceń kapłańskich.

4. Po raz kolejny w naszej parafii chcemy zorganizować Akcję „Kolędników misyjnych”. Dzieci i młodzież, które chcą włączyć się w tę akcję pomocy dzieciom z krajów misyjnych prosimy o kontakt z duszpasterzami.

5. We środę od godz. 16.00 w punkcie Caritas będą rozdawane dary przed świętami, które prosimy odbierać osobiście. O godz. 17.45 rozpocznie się nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Od jutra do czwartku włącznie możemy przekazywać artykuły żywnościowe do kosza przed ołtarzem w kościele, by podzielić się nimi z potrzebującymi na święta. Z przeznaczeniem na ten cel można także składać wdowi grosz do skarbony
św. Antoniego. We środę o godz. 19.30 w dolnym kościele będzie spotkanie kandydatów, ministrantów, lektorów i dziewcząt z DSM-u wraz z rodzicami.

6. Zachęcamy do nabywania świec Caritas na stół wigilijny, są także opłatki i kartki świąteczne. Przed kościołem młodzież będzie sprzedawała ozdobne bombki, ręcznie malowane, firmowe-parafialne w cenie 15 bez stojaka i 20 zł ze stojakiem. Jak wspominaliśmy tydzień temu inicjatywa ta jest ich własnym pomysłem i związana jest m.in. z pozyskaniem przez nich środków na pokrycie części kosztów związanych z wyjazdem do Rzymu na kanonizację Jana Pawła II. Na właściwym wychowaniu młodego pokolenia wszystkim nam zależy, dlatego prosimy o mały gest, który będzie nagrodą za ich postawę i zaangażowanie w życie parafii.

7. 29 grudnia w Święto Najświętszej Rodziny podczas Mszy św. o godz. 12.00, organizujemy w naszej parafii Jubileusz Małżeństw, które w tym roku obchodzą rocznicę swojego ślubu począwszy od 5-lecia, co pięć lat, do 60-lecia. W tym tygodniu do tych rodzin zostaną podane stosowne zaproszenia. Gdyby inne małżeństwa nie z naszej parafii chciały się włączyć w ten jubileusz – to prosimy o kontakt z duszpasterzami.

8. Za tydzień w niedzielę po południu będzie adwentowa spowiedź w naszej parafii od godz. 14.00 do 18.00, z półgodzinną przerwą o godz. 16.00.