Parafia pw. Św. Maksymiliana Kolbego w Tarnowie

IV Niedziela Adwentu – 22 grudnia 2013 r.

1. Dzisiaj po południu będzie spowiedź w naszej parafii. Będziemy spowiadać od godz. 14.00 do 18.00, z półgodzinną przerwą o godz. 16.00. O godz. 18.00 będą Nieszpory.

2. Do nabycia są jeszcze opłatki oraz świece na stół wigilijny. Młodzież rozprowadza bombki. Bardzo dziękujemy za wsparcie akcji „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”, świetlicy parafialnej przez zakup kartek świątecznych i gest uczyniony w stronę młodzieży przez zakup bombek. Dziękujemy za dary złożone do kosza dla potrzebujących i paniom z Parafialnego Oddziału Caritas za poświęcony czas  i pracę charytatywną.

3. W poniedziałek w godzinach rannych pójdziemy do chorych przed świętami. Wieczorem będzie zakończenie rorat. Zapraszamy dzieci. Jednocześnie bardzo dziękujemy rodzicom za zaangażowanie się w uczestnictwo dzieci w roratach.

4. We wtorek 24 grudnia przypada Wigilia Narodzenia Pańskiego. W tym dniu Msze św. będą o godz. 7.00 i 8.00 rano. Wieczorem zasiądziemy w swoich domach, aby spożyć w rodzinnym gronie wieczerzę wigilijną. Rozpocznijmy ją wspólną modlitwą i czytaniem Ewangelii o Bożym Narodzeniu. W duchu wzajemnej miłości, pokoju i pojednania składać będziemy sobie życzenia, którym towarzyszyć będzie dzielenie się opłatkiem. Pielęgnujmy w naszych domach tradycję śpiewania kolęd. Serdecznie zapraszamy na Pasterkę do naszego kościoła na godz. 24.00. Ofiary na tacę w czasie Pasterki przeznaczone będą na Fundusz Obrony Życia.

5. We środę będziemy obchodzić Uroczystość Narodzenia Pańskiego. W drugi dzień świąt w Święto św. Szczepana odbędzie się posłanie grupy „Kolędników misyjnych”  podczas Mszy św. o godz. 9.00. Dzieci będą kolędowały pod opieką starszych opiekunów, ze stosownymi emblematami. Przedstawią mały program kolędniczy. Uzyskane datki przeznaczą dla dzieci z krajów misyjnych. Na początek grupa kolędnicza uda się na ulicę W. Stwosza. W Uroczystość Trzech Króli dzieci udadzą się jeszcze na inne ulice parafii.

6. W piątek rozpoczniemy wizytę duszpasterską, zwaną kolędą. Będzie to okazja do tego, aby wspólnie modlić się o Boże błogosławieństwo w Nowym Roku oraz porozmawiać o ważnych sprawach dotyczących Waszych rodzin i parafii. Postarajmy się – jeśli to możliwe – aby na czas kolędy wszyscy członkowie rodziny byli w domu. Przygotujmy na stole krzyż, świece i wodę święconą z kropidłem. Program kolędy będzie na bieżąco podawany w ogłoszeniach i w gablocie. Podany jest także w nowym biuletynie „Maksymilian”, który możemy nabyć przy stoliku z gazetami za cenę 2 zł. Na stoliku z gazetami możemy pobrać bezpłatny miesięcznik radia RDN „Na fali”.

7. Za tydzień w niedzielę w Święto Najświętszej Rodziny podczas Mszy św. o godz. 12.00 będziemy przeżywali w naszej parafii Jubileusz Małżeństw.