Parafia pw. Św. Maksymiliana Kolbego w Tarnowie

II Niedziela po Narodzeniu Pańskim – 5 stycznia 2014 r.

1. Dziś w naszym kościele po południu o godz. 17.00 zostanie odprawiona i transmitowana Msza św. pod przewodnictwem ks. Biskupa Andrzeja Jeża z okazji 20 – lecia powstania Radia RDN Małopolska. Już od tylu lat z naszego kościoła do domów naszej diecezji dociera głos radia, które ma charakter informacyjny, edukacyjny, rozrywkowy i ewangelizacyjny.

2. Jutro przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego. Jest to święto obowiązkowe. Składka będzie przeznaczona na cele misyjne Kościoła. Podczas każdej Mszy świętej będzie poświęcenie złota, kadzidła i kredy. Grupa Kolędników misyjnych uda się na ulicę Limanowskiego, Bema i Urszulańską od 14.00.

3. Bardzo serdecznie dziękujemy dostojnym Jubilatom za udział w Jubileuszu małżeństw, jaki miał miejsce w naszej parafii w Niedzielę Świętej Rodziny. Dziękujemy za ofiary złożone w tym dniu na tace i ofiary indywidualne, z których zostaną odnowione kielichy mszalne.

4. We środę będzie zmiana tajemnic dla Róż Żywego Różańca po Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po Mszy św. wieczornej będzie ucałowanie relikwii św. Maksymiliana. Msza święta zostanie odprawiona w intencji ks. Sylwestra z okazji Imienin, po której będzie spotkanie na plebanii dla grup i stowarzyszeń.

5. Dziś od godz. 14.00 wizyta duszpasterska będzie na ulicach:
1) ul. Drużbackiej 1-3/23-29 oraz ul. W. Stwosza – domy jednorodzinne (ks. MG)
2) ul. W. Stwosza 1/1-25 (ks. SB)
3) ul. W. Stwosza 1/45-26 (ks. GR)