III Niedziela Zwykła – 26 stycznia 2014 r.

1. Ostatni tydzień trwa w Kościele okres kolędowania. Dzisiaj jak to wcześniej zapowiadaliśmy w miejsce Nieszporów serdecznie zapraszamy do naszego kościoła na godz. 17.30 na wspólny śpiew kolęd przeplatany wierszem. Zapraszamy rodziców, młodzież i dzieci.

2. We środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy będzie o godz. 17.45.

3. W piątek 31 stycznia o godz. 19.30 zapraszamy na spotkanie z Pismem Świętym według metody lectio divina, które poprowadzi ks. Piotr Łabuda, wykładowca PAT. Przynosimy swoją Biblię. Jest to także zaproszenie skierowane do wszystkich chętnych z miasta Tarnowa i okolicznych parafii. Prosimy o podzielenie się tą informacją ze swoimi bliskimi w rodzinach i znajomymi.

4. Za tydzień w niedzielę 2 lutego przypada Święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej), święto patronalne wszystkich matek. W tym dniu podczas liturgii poświęca się gromnice, które wierni przynoszą do świątyni.

5. Polskie prawo daje nam możliwość przekazania 1% (procentu) naszego podatku na rzecz wybranej przez nas organizacji pożytku publicznego. Zachęcamy, jeśli jest taka wola o przekazanie 1% należnego podatku na cele realizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej.

6. Z uwagi na to, że osoby starsze często są ofiarami różnych oszustów, z tej racji w gablocie znajduje się notatka prasowa Komendy Policji. Zainteresowanych prosimy o zapoznanie się z nią.

7. Dziś po Mszy świętej o godz. 9.00, 10.30 i 12.00 zapraszamy do domu katechetycznego na wystawę zorganizowaną przez Twórczy Klub Seniora. Po południu o 14.00 chętnych sympatyków klubu zapraszamy na spotkanie.

8. Zachęcamy do lektury Pisma świętego oraz prasy katolickiej. Jest „Gość niedzielny”, „Niedziela”, dla dzieci „Promyczek dobra”.