Twórczy Klub Seniora – wystawa

Twórczy seniorzy.

Przestrzenne maski karnawałowe, figury z masy solnej, rzeźby z drewna, prace plastyczne – to wszystko wykonali seniorzy, którzy jeszcze pół roku temu nawet nie myśleli, że będą coś takiego robić. Do wyjścia z domu i wspólnych artystycznych spotkań zaprosił ich „Twórczy Klub Seniora”, który powstał przy Parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego w Tarnowie.

Ten autorski projekt warsztatów plastycznych prowadzą tarnowscy twórcy Andrzej Trybulski i Jerzy Ruszel. W niedzielę 26 stycznia w świetlicy domu parafialnego można było oglądać pierwszą wystawę uczestników zajęć, odbyło się także spotkanie członków klubu z rodzinami, przyjaciółmi i gośćmi. Swoje prace pokazały 22 osoby, najstarsza ma 84 lata i jej dziełem jest min. czarna maska (3 zdjęcie w galerii).

– Udało nam się zachęcić seniorów w wieku powyżej 60 lat by spróbowali swoich sił w plastyce i jak widać efekty są rewelacyjne – podkreśla Andrzej Trybulski.

Spotkania „Twórczego Klub Seniora” odbywają się we wtorki o 11:00 w świetlicy przy Parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego w Tarnowie i trwają około półtorej godziny. Udział jest bezpłatny.

„Twórczy Klub Seniora” działa w oparciu o wygrany konkurs „Seniorzy w akcji”, organizowany przez Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”, finansowany ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Jednostką wspierającą jest Fundacja Rozwoju Przestrzeni Społecznych i Kulturalnych „Timszel”.