Parafia pw. Św. Maksymiliana Kolbego w Tarnowie

IV Niedziela Zwykła – 2 luty 2014 r.

1. W dniach od 1 do 8 lutego br. będzie mała miejsce wizyta ad limina apostolorum biskupów polskich. W jej trakcie nasi pasterze spotkają się z Ojcem Świętym Franciszkiem oraz przedstawicielami poszczególnych dykasterii kurii rzymskiej, przedstawiając relacje ze swoich diecezji.

2. Dziś o godz. 17.45 będą Nieszpory o Najświętszym Sakramencie. Rozpoczął się miesiąc luty, który w całym Kościele poświęcony jest modlitwom za konających.

3. Dziś po południu o godz. 16.00 zapraszamy wszystkich chętnych na jasełka do Domu Katechetycznego przygotowane przez młodzież. Po jasełkach będzie Opłatek dla Róż Różańcowych oraz ruchów i stowarzyszeń. Po Mszy wieczornej o godz. 19.30 spotkanie opłatkowe będą miały rodziny Liturgicznej Służby Ołtarza, Dziewczęcej Służby Maryjnej i grupy młodzieżowej.

4. W poniedziałek przypada wspomnienie św. Błażeja. Po Mszach św. rannych będzie obrzęd błogosławieństwa gardła.

5. We wtorek organizujemy wyjazd dla dzieci i młodzieży na lodowisko i basen do Dębicy. Chętnych prosimy o zapisanie się w zakrystii, w kancelarii bądź telefonicznie. Wyjazd pociągiem o godz. 9.00. Planowany powrót o godz. 15.00.

6. We środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z modlitwami do św. Maksymiliana rozpocznie się o godz. 17.45, po niej będzie zmiana tajemnic dla Róż Żywego Różańca. Po Mszy św. zbiorowej o godz. 18.30 będzie ucałowanie relikwii św. Maksymiliana.

7. W pierwszy czwartek miesiąca zapraszamy na Godzinę świętą połączoną z modlitwą o powołania do służby Bożej na godz. 17.30.

8. W pierwszy piątek miesiąca w godzinach rannych udamy się do chorych. Ks. Marcin uda się do chorych po południu. O godz. 16.00 będzie spowiedź święta. Msza wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa będzie o godz. 8.00 i 18.30, zaś Msza św. dla dzieci szkolnych i dzieci ze świetlicy parafialnej będzie o godz. 17.00.

9. Ks. Bp Andrzej Jeż prosi nas usilnie o modlitwę w intencji misjonarzy pracujących w Republice Centralnej Afryki. Obecnie w tym kraju pracuje 10 kapłanów i 3 osoby świeckie posłane tam przez Kościół tarnowski. Z uwagi na wojnę domową ich zdrowie i życie jest wysoce zagrożone.

10. Informujemy, że 10 marca br. w Katedrze będzie sakrament bierzmowania dla klas III z naszej parafii.

11. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Dzieciom i młodzieży życzymy udanych ferii.

12. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Emilia Sakowska. Polecajmy Jej nieśmiertelną duszę miłosiernemu Bogu: Wieczny odpoczynek racz Jej dać, Panie.