Parafia pw. Św. Maksymiliana Kolbego w Tarnowie

V Niedziela Zwykła – 9 lutego 2014 r.

1. Dziś o godz. 18.00 będą Nieszpory.

2. Składamy serdeczne podziękowanie za dzisiejsze ofiary na tacę z przeznaczeniem na prace remontowo-inwestycyjne w naszej parafii. Bóg zapłać! Obecnie trwają prace związane z remontem kancelarii parafialnej. Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.

3. We wtorek przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, które przeżywane będzie jako Światowy Dzień Chorego. W naszym kościele odprawimy Mszę świętą o godz. 10.00 połączoną z sakramentem namaszczenia chorych i osób w podeszłym wieku. Pół godziny wcześniej – o 9.30, będzie spowiedź święta. Prosimy rodziny i sąsiadów o pomoc osobom, którym trudno będzie samym przybyć do kościoła na Dzień Chorego.

4. W związku z Dniem Chorego, za tydzień w niedzielę 16 lutego wolontariusze ze Szkolnego Centrum Wolontariatu „Empatia” będą prowadzić zbiórkę pieniędzy do puszek na rzecz budowy pierwszego w naszym mieście hospicjum stacjonarnego Via Spei przy ul. Bystrej.

5. Niepubliczne Gimnazjum u Konarskiego przy ul. Szewskiej 7 ogłasza nabór uczniów na rok 2014/2015. Również Przedszkole Niepubliczne „Promyczek” przy ulicy Bema 9 rozpoczęło zapisy dzieci do placówki w dniach od 1 lutego do 30 kwietnia. Szczegółowe informacje są na plakatach.

6. W domu katechetycznym w poniedziałki i środy od 18.00-19.00 odbywają się zajęcia z fitness, zaś od godz. 19.00-20.00 są Kursy tańca dla młodzieży i dorosłych. Zapraszamy chętnych.

7. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Stanisław Barnaś. Polecajmy Jego nieśmiertelną duszę miłosiernemu Bogu: Wieczny odpoczynek racz Jej dać, Panie.