VII Niedziela Zwykła – 23 lutego 2014 r.

1. Prezydium Konferencji Episkopatu Polski zwraca się z prośbą do wszystkich wiernych Kościoła Katolickiego w Polsce, aby najbliższy piątek 28 lutego br., stał się dla nas dniem modlitwy i postu w intencji Ukrainy. W związku z trudną sytuacją na Ukrainie, Urząd Miasta Tarnowa i Caritas Diecezji Tarnowskiej zwracają się do wszystkich ludzi dobrej woli z apelem o wsparcie działań pomocy dla mieszkańców tego kraju. Nasze miasto jest gotowe na przyjęcie rannych podczas zamieszek na Ukrainie do miejscowych szpitali.
W tym tygodniu podczas zbiórki ulicznej będą zbierane ofiary pieniężne do puszek: W poniedziałek, 24 lutego – na Placu Sobieskiego, między godziną 12.00 a 16.00 oraz w piątek, 28 lutego – pod Domem Handlowym Świt, a także w sobotę, 1 marca, przed centrum handlowym Gemini Park Tarnów. Zbiórkę pieniędzy koordynuje Stowarzyszenie Dzieci Tarnowa. Pieniądze można wpłacać na konto Caritas Diecezji Tarnowskiej, z dopiskiem: UKRAINA. Zebrane pieniądze posłużą także na sfinansowanie leczenia rannych z Ukrainy. Tarnowski Polski Czerwony Krzyż zorganizuje także zbiórkę krwi dla rannych.  Odbędzie się ona w sobotę, 1 marca, przed Gemini Park Tarnów. Osoby lub instytucje zainteresowane udzieleniem dodatkowej pomocy, niezależnie od prowadzonej akcji, proszone są również o kontakt z Tarnowskim Centrum Organizacji Pozarządowych (ul. Św. Anny 5).

2. Dziś o godz. 18.00 będą Nieszpory.

3. Fundacja „Kromka chleba” wyraża serdeczne podziękowanie  za ofiary zebrane w ubiegłą niedzielę na budowę hospicjum „Via spei”. Zebrano 1800 zł.

4. Katolickie Centrum Edukacji Młodzieży „Kana” informuje, że prowadzone są zapisy dzieci w wieku od 4-13 lat na zajęcia grupowe z różnych przedmiotów. Szczegóły są na plakacie.

5. Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 3 w Tarnowie ogłasza nabór dzieci na rok szkolny 2014/2015:
– od 3 marca do klas pierwszych,
– od 10 marca do oddziału przedszkolnego.

6. W pierwszą sobotę miesiąca Msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi będzie o godz. 8.00 i 18.30.

7. Wszyscy jubilaci, którzy uczestniczyli w Jubileuszu Małżeństw w ubiegłym roku, a którzy chcieliby otrzymać pamiątkowe zdjęcia z tej uroczystości, prosimy o kontakt w zakrystii bądź kancelarii.

8. Do naszej dyspozycji przy bocznych drzwiach przy wyjściu z kościoła są czasopisma religijne. Zachęcamy do nabycia i czytania.