VIII Niedziela Zwykła – 2 marca 2014 r.

1. Dziś oraz w poniedziałek i wtorek przeżywać będziemy nabożeństwo  40 – godzinne, które wprowadzi nas w okres Wielkiego Postu. W poniedziałek adorację rozpoczniemy o godz. 17.00, na którą zapraszamy  całą wspólnotę parafialną, w tym grupy Żywego Różańca, Caritas i Stowarzyszenie Rodzin Katolickich. O godz. 17.45 będą Nieszpory Eucharystyczne. We wtorek na godz. 17.00 prosimy dzieci ze szkoły podstawowej, młodzież z gimnazjum przygotowującą się do sakramentu bierzmowania, młodzież ze szkół średnich, Liturgiczną Służbą Ołtarza, Dziewczęcą Służbę Maryjną, grupę młodzieżową i scholę liturgiczną. O. 17.45 będą także Nieszpory Eucharystyczne. Postarajmy się w tych dniach o czas na krótką modlitwę przed Najświętszym Sakramentem. Zachęcamy do modlitwy o pokój na Ukrainie.

2. W najbliższą środę przypada Popielec. W tym dniu rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. W środę popielcową Msze święte w naszym kościele będą o godz. 6.30, 7.30, 9.00, 10.30 i po południu o godz. 17.00 oraz 18.30. Podczas każdej Mszy św. będzie posypanie głów popiołem. W Środę popielcową obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych oraz post ścisły. Przypominamy, że abstynencja od pokarmów mięsnych obejmuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia. Post ścisły czyli tylko trzykrotny posiłek w ciągu dnia, z których jeden jest do syta, obowiązuje wszystkich pomiędzy 18-tym a 60-tym rokiem życia. Ofiary na tacę ze Środy popielcowej są przeznaczone na cele charytatywne. Środą popielcową rozpoczyna się okres Wielkiego Postu i okres Komunii świętej wielkanocnej. We środę będzie Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.45., po której będzie zmiana tajemnic dla Róż Różańcowych.

3. W okresie Wielkiego Postu w każdy piątek będzie Droga Krzyżowa o godz. 17.30, natomiast w niedziele o godz. 16.00 będą Gorzkie Żale, transmitowane przez Radio RDN Małopolska. Zachęcamy wszystkich do udziału w tych nabożeństwach pasyjnych.

4. We czwartek o godz. 17.30 będzie Godzina święta. O godz. 19.30 odbędą się spotkania dla młodzieży klas I, II i III gimnazjum w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania.

5. W piątek w godzinach porannych udamy się do chorych. Od godz. 16.00 będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty. O 17.30 Droga krzyżowa, o 19.30 zapraszamy na spotkanie z Pismem Świętym według metody lectio divina. Przynosimy swoją Biblię.

6. W dniach od 2-8 marca będziemy przeżywać Tydzień Modlitw o Trzeźwość.

7. W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na cele remontowo-inwestycyjne w naszej parafii.

8. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.