Parafia pw. Św. Maksymiliana Kolbego w Tarnowie

I Niedziela Wielkiego Postu – 9 marca 2014 r.

1. W Okresie Wielkiego Postu zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych – dzieci, młodzież i dorosłych. W niedzielę o godz. 16.00 odprawiane są Gorzkie żale, zaś w piątek o godz. 17.30 Droga krzyżowa. Kazania pasyjne będzie głosił ks. Marcin Gryzło. Za pobożny udział w Gorzkich żalach i Drodze krzyżowej możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

2. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary przeznaczone na cele remontowo-inwestycyjne w naszej parafii. Pod koniec marca planujemy zakończenie prac remontowych w kancelarii parafialnej. W przyszłą niedzielę będzie zbiórka do puszek na Ogólnopolski Fundusz Misyjny.

3. Jutro młodzież z klasy III gimnazjum z naszej parafii przyjmie sakrament bierzmowania w Bazylice Katedralnej w Tarnowie.

4. We środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy na godz. 17.45.

5. We czwartek spotkanie z rodziców i dzieci z klasy II przed I Komunią świętą będzie w dolnym kościele o godz. 17.00.

6. Dyrekcja Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 6 z Oddziałami Integracyjnymi w Tarnowie przy ulicy Bandrowskiego 4 informuje o rozpoczęciu naboru do Gimnazjum nr 7 oraz Liceum Ogólnokształcącego nr XX. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej lub w sekretariacie szkoły. W piątek w tym tygodniu o godz.9.30 będzie Dzień Otwarty Szkoły.

7. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii będą od IV Niedzieli Wielkiego Postu.

8. Zachęcamy do lektury Pisma świętego i prasy katolickiej.