Dziewczęca Służba Maryjna

Przy naszej parafii istnieje Dziewczęca Służba Maryjna, która w swych szeregach zrzesza dziewczęta w różnym wieku.

Każdego tygodnia w soboty o godz. 10.00 dziewczęta wraz ze swoim opiekunem spotykają się w domu katechetycznym, aby formować się według ideałów i programu DSM.

Nasza grupa Dziewczęcej Służby Maryjnej stanowi jedną z ok. 150 grup DSM w Diecezji Tarnowskiej. Grupy te tworzy ponad 4000 dziewcząt w wieku od 10-18 lat, a prowadzi ponad 200 osób, wśród których zaangażowanych jest 30 osób świeckich (w większości są to osoby katechizujące w szkołach). Księżom i Siostrom Zakonnym odpowiedzialnym za formację dziewcząt, należących do DSM pomagają przewodniczki – przyjmowane do tej posługi po ukończeniu szkolenia podczas kursów formacyjnych, prowadzonych przez Duszpasterstwo Młodzieży Kurii Diecezjalnej w Tarnowie.

{accordion}107:108:109{/accordion}