Parafia pw. Św. Maksymiliana Kolbego w Tarnowie

Odpust parafialny

W październiku, w rocznicę wyniesienia na ołtarze Maksymiliana Marii Kolbego, przeżywamy w naszej parafii odpust ku czci tego świętego. Jest to wielkie święto dla całej naszej wspólnoty.

Szczególnie cieszymy się z tego, że od 14 października 2012 roku, są w naszej wspólnocie już na stałe relikwie św. Maksymiliana, których wprowadzenia dokonał ks. bp Władysław Bobowski podczas uroczystości odpustowych. Na uwagę zasługuje fakt, że to ten sam relikwiarz, który był niesiony w procesji w Rzymie podczas beatyfikacji w 1971 roku.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w uroczystościach i zyskania odpustu za siebie lub za zmarłych. Poniżej kilka informacji jak się do tego dobrze przygotować.

{accordion}125:126:127{/accordion}