Parafia pw. Św. Maksymiliana Kolbego w Tarnowie

Klub Integracji Międzypokoleniowej LUMEN

Klub Integracji Międzypokoleniowej LUMEN

Klub ten istniał wcześniej jako Świetlica Profilaktyczno-Wychowawcza „Lumen” dla dzieci i młodzieży istnieje w naszej parafii od 1999 roku. Oto co ówczesny proboszcz zapisał w kronice:

„4 stycznia 1999 roku – to dzień szczególny, ponieważ dzisiaj zaczyna działalność świetlica profilaktyczna „U Maksymiliana”. Miejscem dla świetlicy stała się duża sala Domu Katechetycznego. Pozostałe trzy dolne sale zajmuje szkoła. Idea świetlicy to pomysł Siostry Haliny Bobkowskiej, która stała się „spiritus movens” całego przedsięwzięcia. Znalazło się też kilku młodych ludzi, którzy stanęli obok siostry jako wolontariusze. Z pomocą tych oraz innych ludzi świetlica zaczęła funkcjonować od poniedziałku do piątku od 15.00-19.00. Ramowy plan pracy wygląda następująco. Od 15.00-16.30 dzieci odrabiają lekcje. Dzieci korzystają z pomocy młodzieży, czasem nauczycieli ze szkoły. O 16.30 jest wspólny posiłek, a potem czas na zajęcia w ramach różnych zespołów zainteresowań. Dzieci bardzo polubiły zajęcia w kółku plastycznym i tanecznym…” – takie były początki.

Obecnie klub ten funkcjonuje od poniedziałku do piątku w godz. od 14:00 do 18:00 świadcząc pomoc i opiekę wielu dzieciom.