III Niedziela Wielkiego Postu – 23 marca 2014 r.

1. Za tydzień w IV Niedzielę Wielkiego Postu rozpoczniemy w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne. Nauka rekolekcyjna będzie podczas każdej Mszy świętej. Dodatkową formą spotkań w czasie rekolekcji będzie Apel Jasnogórski o godz. 20.00 z krótkim rozważaniem, podczas którego będziemy zapalali lampiony. Już dziś możemy zabrać ze sobą folder z programem rekolekcji.

2. Serdecznie zapraszamy na Gorzkie Żale, które odprawiamy w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 16.00, zaś w piątki Drogę Krzyżową o godz. 17.30.

3. We wtorek przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to Dzień Świętości Życia, w którym możemy podjąć duchową adopcję dziecka poczętego. Wszystkich chętnych, którzy chcą podjąć się tego dzieła prosimy o pobranie stosownych deklaracji w zakrystii, które złożymy w tym dniu podczas Mszy św. w naszym kościele o godz. 18.30.

4. We środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z modlitwami do św. Maksymiliana rozpocznie się o godz. 17.45.

5. Wydział Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin informuje, iż w sobotę 5 kwietnia w Centrum Formacyjno-Rekolekcyjnym Diecezji Tarnowskiej „ARKA” w Gródku nad Dunajcem organizowany jest dzień skupienia dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych. Zgłoszenia można dokonać telefonicznie lub mailem w „ARCE”.

6. Zachęcamy do nabywania baranków i paschalików wielkanocnych. Umowna ofiara za nie wynosi 5 zł i jest przeznaczona na cele charytatywne.

7. Przy stoliku możemy nabyć czasopisma religijne dla dzieci. Do gazet „Gość Niedzielny” oraz „Niedziela” załączona jest książka pt. „Pasja”, stąd gazety te są wyjątkowo w cenie 6 zł.

8. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: śp. Włodzimierz Woynarowski. Polecajmy go miłosiernemu Bogu: Wieczny odpoczynek racz Jej dać, Panie.