Parafia pw. Św. Maksymiliana Kolbego w Tarnowie

IV Niedziela Wielkiego Postu – 30 marca 2014 r. (Laetare!)

1. Dziś po południu od godz. 14.00 w naszej parafii będzie spowiedź wielkopostna z przerwą od godz. 16.00 do ok. 16.45. Zachęcamy ponadto do uczestnictwa w Apelu Jasnogórskim o godz. 20.00, na który prosimy przynieść lampiony. Program rekolekcji mamy wypisany na folderach, które zabraliśmy tydzień temu i na afiszach przy wejściu do kościoła. Od poniedziałku do środy Msza św. z nauką ogólną będzie o godz. 8.00 i 18.30. Ponadto w poniedziałek po Mszy św. wieczornej o godz. 19.30 będzie nauka stanowa dla rodziców, matek i ojców, a także dla wszystkich którzy nie będą mogli wziąć udziału we wcześniejszych naukach, a o 20.00 Apel Jasnogórski. We wtorek o godz. 19.30 będzie konferencja dla młodzieży w dolnym kościele, na którą zapraszamy młodzież z klas gimnazjalnych w ramach comiesięcznych spotkań, młodzież uczącą się, pracującą i bezrobotną. Młodzież z III klasy gimnazjum otrzyma modlitewnik. O 20.00 Apel Jasnogórski. We środę będzie zmiana tajemnic dla Róż Żywego Różańca, a po Mszy św. wieczornej będzie  ucałowanie relikwii św. Maksymiliana. W czasie rekolekcji w godzinach rannych kancelaria nie będzie czynna.

2. We środę rozpoczną się rekolekcje szkolne dla Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 6 i Giimnazjum nr 7 w Tarnowie.

3. Duszpasterstwo Służby Zdrowia miasta Tarnowa zaprasza wszystkich lekarzy, pielęgniarki i pracowników służby zdrowia na wielkopostny dzień skupienia w najbliższą środę (2 kwietnia) do dolnego kościoła św. Maksymiliana na godzinę 19.30.

4. W pierwszy czwartek miesiąca zapraszamy na Godzinę świętą połączoną z modlitwą o powołania do służby Bożej na godz. 17.30.

5. W pierwszy piątek miesiąca udamy się do chorych. Po południu OD 16.00 będzie dyżur w konfesjonale, o 17.30 droga krzyżowa. O godz. 19.30 zapraszamy spotkanie z Pismem Świętym według metody lectio divina. Przynosimy swoją Biblię.

6. Dyrekcja Przedszkola nr 20 w Tarnowie przy ul. Sportowej (za Galerią Tarnovia) zaprasza na dni otwarte we wtorek i środę od godz. 9.00-11.00.

7. Zachęcamy do nabywania baranków i paschalików wielkanocnych. Umowna ofiara za nie wynosi 5 zł i jest przeznaczona na cele charytatywne.

8. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: śp. Mieczysław Gawle. Polecajmy go miłosiernemu Bogu: Wieczny odpoczynek racz Jej dać, Panie.