Parafia pw. Św. Maksymiliana Kolbego w Tarnowie

V Niedziela Wielkiego Postu – 6 kwietnia 2014 r.

1. Twórczy Klubu Seniora działający przy naszej parafii, serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy i spotkanie z twórcami, jaki będzie miał miejsce w najbliższy wtorek w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tarnowie, przy ul. Krakowskiej 4.  Za tydzień w niedzielę w naszym kościele będzie wystawa prac wykonanych na szkle przez członków Twórczego Klubu Seniora.

2. We środę po Mszy św. wieczornej o godz. 19.30 odbędzie się na plebanii spotkanie Parafialnego Oddziału Caritas. We czwartek o 17.30 będzie spotkanie z dziećmi klas II, zaś o godz. 19.30 będzie spotkanie Rady Parafialnej. Od czwartku będzie wystawiony kosz, do którego możemy składać produkty żywnościowe. Można także złożyć jałmużnę wielkopostną do skarbony św. Antoniego, która zostanie przeznaczona na zorganizowanie paczek na święta dla niezamożnych rodzin, które organizuje Caritas w naszej parafii.

3. We środę rozpoczną się w naszej parafii rekolekcje szkolne dla młodzieży z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Tarnowie.

4. Są jeszcze wolne miejsca ma wyjazd do Rzymu, jaki organizuje nasza parafia. Prosimy w tej prawie o kontakt z księżmi.

5. Za tydzień przypada Niedziela Palmowa. Na Mszy św. o godz. 9.00 będzie procesja z palmami. Zachęcamy dzieci do udziału w konkursie na najpiękniejszą palmę, który odbędzie się po Mszy św. o godz. 9.00. Zainteresowanych rodziców i dzieci pomocą przy zrobieniu palmy, prosimy o przybycie w sobotę przed niedzielą o godz.9.30 do domu katechetycznego. Ponadto podczas wszystkich Mszy świętych będzie poświęcenie palm. Składka w Niedzielę Palmową przeznaczona będzie na Seminarium Duchowne w Tarnowie.

6. Także za tydzień w niedzielę dzieci ze świetlicy parafialnej pod opieką starszych opiekunów będą sprzedawały przed kościołem stroiki wielkanocne. Zebrane środki będą przeznaczone na wyjazd wakacyjny dla dzieci ze świetlicy.

7. W Niedzielę Wielkanocną o 17.00 odbędzie się w naszej parafii koncert poświęcony Janowi Pawłowi II, z okazji Jego kanonizacji. Tym razem wystąpi Oktet Wiolonczelowy z Besancon z Francji. Już dziś o tym informujemy i zapraszamy.