Parafia pw. Św. Maksymiliana Kolbego w Tarnowie

Niedziela Palmowa Męki Pańskiej – 13 kwietnia 2014 r.

1. Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień. Dziś także Światowy Dzień Młodzieży we wszystkich diecezjach świata. Zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich żali o godz. 16.00. Dziś przed kościołem dzieci ze świetlicy parafialnej pod opieką starszych opiekunów będą sprzedawały stroiki wielkanocne. Zebrane środki będą przeznaczone na wakacyjny wyjazd.

2. We wtorek udamy się do chorych z posługą duszpasterską przed świętami. Ks. Prałat i ks. Proboszcz udadzą się rano, a ks. Sylwester i ks. Marcin po południu. Prosimy zgłaszać chorych w zakrystii, w kancelarii bądź telefonicznie. O godz. 13.00 w zakrystii dolnego kościoła będą rozdawane paczki przez Caritas naszej parafii poprzedzone krótkim spotkaniem. Do niektórych osób chorych i samotnych uda się młodzież z życzeniami. We wtorek o godz. 18.15 w kancelarii parafialnej będzie dyżurował nieodpłatnie radca prawny.

3. W Wielką Środę zachęcamy do udziału w Drodze Krzyżowej ulicami naszego miasta. Rozpoczęcie na Rynku Tarnowskim o godz. 20.00.

4. W Wielki Czwartek o godz. 9.00 w Katedrze Tarnowskiej będzie Msza Krzyżma świętego. W naszym kościele w Wielki Czwartek będzie sprawowana Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.30.

5. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły i abstynencja od pokarmów mięsnych. O godz. 8.00 Liturgia Godzin („Ciemna jutrznia”). Po południu o godz. 17.30 droga krzyżowa. O godz. 18.30 rozpoczniemy sprawowanie Liturgii Męki Pańskiej. Ofiary składane do skarbony w Wielki Piątek podczas adoracji Krzyża przeznaczone będą na Ziemię Świętą.

6. W Wielką Sobotę o godz. 8.00 będzie celebrowana Liturgia Godzin. Od godz. 10.00 do 15.00 będzie święcenie pokarmów. Wigilia Paschalna rozpocznie się o godz. 20.00. Szczegółowy program Triduum zamieszczony jest w gablocie, także na ścianie przed głównym wejściem do kościoła. Będzie także podany w biuletynie parafialnym „Maksymilian”, który ukaże się w Wielki Czwartek. Triduum to najważniejsze dni w całym roku liturgicznym. Zapraszamy do licznego udziału w liturgii w porze wieczornej, ale również do wspólnej modlitwy liturgią godzin – w piątek i sobotę o godz. 8.00.

7. W naszym kościele znajduje się wystawa obrazów malowanych na szkle przez członków Twórczego Klubu Seniora z naszej parafii. Dziękujemy organizatorom wystawy.

8. W Niedzielę Wielkanocną o 17.00 odbędzie się w naszym kościele koncert poświęcony Janowi Pawłowi II, z okazji Jego kanonizacji. Wystąpi Oktet Wiolonczelowy z Besançon z Francji. Serdecznie zapraszamy na koncert mimo nieco niedogodnego czasu koncertu. Weźmy ze sobą przybyłych do naszych rodzin gości w ramach spaceru. Zależy na tym, aby goście z zagranicy, z miasta, któremu wiele zawdzięcza nasza parafia, spotkali się z grupą licznych i wdzięcznych słuchaczy. Po Mszy św. ministranci i lektorzy będą rozdawali stosowne zaproszenie na ten koncert. Wstęp: wolne datki.