Parafia pw. Św. Maksymiliana Kolbego w Tarnowie

Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego – 20 kwietnia 2014 r.

1. Niedziela Zmartwychwstania rozpoczyna Oktawę i Okres Wielkanocy. Dzisiaj o godz. 17.00 będzie koncert oktetu wiolonczelowego z Francji z Besançon. Serdecznie zapraszamy w ramach popołudniowego spaceru. Wstęp – wolne datki. „Bóg zapłać” za ofiary złożone w Wielki Piątek na Ziemię Świętą.

2. Jutro Poniedziałek Wielkanocny. Porządek Mszy świętych będzie jak w każdą niedzielę.

3. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i udział w liturgii Wielkiego Tygodnia. Składamy podziękowanie służbie liturgicznej, zwłaszcza ceremoniarzom, wszystkim, którzy czytali słowo Boże, scholi, wykonującym śpiewy liturgiczne. Dziękujemy panu Andrzejowi Trybulskiemu oraz panu Markowi Łabno za przygotowanie „Ciemnicy” i „Grobu Bożego”, a także paniom z Caritas za przygotowanie paczek świątecznych i odwiedziny chorych przed Świętami. Dziękujemy również za wszystkie produkty żywnościowe ofiarowane dla potrzebujących.

4. We wtorek o godz. 17.00 będzie spotkanie dzieci klas II z rodzicami przed I Komunią świętą.

5. We środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z modlitwami do św. Maksymiliana rozpocznie się o godz. 17.45.

6. Przyszła niedziela będzie obchodzona jako Niedziela Miłosierdzia Bożego. Będzie to także dzień kanonizacji bł. Jana Pawła II. Z naszej parafii udaję się autokar na tę uroczystość. Zaplanujmy ten dzień tak, abyśmy przez transmisję mogli duchowo łączyć się w tym ważnym dla Polaków i świata wydarzeniem.

7. W naszej parafii kleryk Tomasz Bryndal, alumn IV roku WSD w Tarnowie  otrzymał posługę akolitatu, która upoważnia go do udzielania Komunii świętej. Gratulujemy tej posługi i życzymy wytrwania na drodze powołania kapłańskiego.

8. Wszystkim Gościom, którzy przeżywają Wielkanoc w naszej parafii, sympatykom oraz wszystkim Parafianom składamy serdeczne życzenia:

Zakończyliśmy paschalną  wspinaczkę.
Przeszli przez tajemnice Pana Jezusa umęczonego, pogrzebanego,
i zmartwychwstałego.
Święta paschalne stwarzają w nas na nowo dobro i piękno.
Niech radość Wielkanocnego Poranka zagości w Waszym sercu,
napełniając je pokojem.
Wiara, nadzieja i miłość – to dary paschalne Jezusa zmartwychwstałego.
Zechciejmy je przyjąć z głębokim zdumieniem i wdzięcznością!
Niech Jezus zwycięski opromienia wszystkie nasze plany i zamierzenia
oraz pozwoli doświadczyć nowości życia.
Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego!