Parafia pw. Św. Maksymiliana Kolbego w Tarnowie

II Niedziela Wielkanocy – 27 kwietnia 2014 r. „Biała”- Niedziela Miłosierdzia Bożego

1. Dzisiejsza Niedziela jest świętem patronalnym Caritas. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w dzieło Parafialnego Oddziału Caritas, za ofiarodawców oraz ludzi dobrej woli, którzy współpracują i wspierają dzieło charytatywne. Dziś odprawimy Nieszpory Eucharystyczne o godz. 17.45. Przyszła niedziela będzie przeżywana jako Niedziela Biblijna.

2. We środę o godz. 17.00 będzie spotkanie dzieci klas II z rodzicami przed I Komunią świętą.

3. We czwartek 1 maja rozpoczyna się miesiąc maj. Tradycyjnie dzień wcześniej rozpoczniemy nabożeństwa majowe. Majówki będą odprawiane w niedzielę o godz. 18.00, zaś w dni powszednie o godz. 17.45. Zapraszamy do udziału szczególnie dzieci, które za każdy udział w nabożeństwie będą otrzymywały stosowną pamiątkę. W pierwszy czwartek miesiąca pamiętajmy w modlitwie o powołaniach do służby Bożej.   

4. W pierwszy piątek miesiąca wszyscy kapłani udadzą się rano do chorych. Od godz. 16:00 będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.

5. W sobotę przypada Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. będą według porządku niedzielnego. Po południu o 17:00 spowiedź dla dzieci które w niedzielę przyjmą pierwszą komunię świętą.  

6. Za rok nasza parafia będzie przeżywała peregrynację obrazu Pana Jezusa Miłosiernego. Do tej chwili chcemy się przygotować. W czasie rekolekcji wielkopostnych dużym zainteresowaniem cieszyły się Apele Jasnogórskie. Dlatego chcemy zaprosić w pierwszą sobotę miesiąca na pierwszy Apel do naszego kościoła, który rozpocznie się o godz. 19.30. Przynosimy lampiony.

7. Za tydzień w niedzielę 4 maja podczas Mszy św. o godz. 10.00 dzieci z klas drugich przystąpią po raz pierwszy do Komunii Świętej. Informujemy, że rocznica Pierwszej Komunii dla dzieci z klas trzecich odbędzie się 11 maja na Mszy świętej o godz. 9.00.  

8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

9. Pamiętajmy również w naszych modlitwach o pielgrzymach, którzy w tych dniach udali się do Rzymu szczególnie z naszej parafii, aby głęboko przeżyli ten wyjątkowy czas i  szczęśliwie wrócili do swoich domów.