Parafia pw. Św. Maksymiliana Kolbego w Tarnowie

III Niedziela Wielkanocna – 11 maja 2014 r.

1. Dzisiejszą Niedzielą Biblijną rozpoczynamy Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Zachęcamy wszystkich do osobistej lektury Słowa Bożego. Mamy ku temu okazję by raz w miesiącu dogłębnie je rozważać. W naszym kościele w pierwszy piątek miesiąca o godz. 19.30 organizowane jest spotkanie z Pismem Świętym według metody lectio divina. Prowadzi je ks. Piotr Łabuda wykładowca UPJPII w Tarnowie. Przynosimy swoją Biblię. Spotkania te traktujemy jako katechezę parafialną dla dorosłych i dzień formacji dla grup i stowarzyszeń z naszej parafii. Z racji długiego weekendu lectio divina odbędzie się w najbliższy piątek o godz. 19.30. Zapraszamy.

2. Nabożeństwa majowe są odprawiane w niedziele o godz. 18.00, zaś w dni powszednie o godz. 17.45. Zapraszamy do udziału szczególnie dzieci, które za każdy udział w nabożeństwie otrzymują stosowną pamiątkę.

3. Za tydzień będziemy obchodzili Niedzielę Dobrego Pasterza, zwaną w naszej diecezji Niedzielą Kapłańską. Składka będzie przeznaczona na Seminarium Duchowne w Tarnowie.

4. Rocznica Pierwszej Komunii dla dzieci z klas trzecich odbędzie się za tydzień w niedzielę 11 maja podczas Mszy świętej o godz. 9.00. W związku z tym zapraszamy dzieci i rodziców na spotkanie organizacyjne na czwartek na godz. 19.15 do kościoła.

5. W środę po nabożeństwie majowym odbędzie się zmiana tajemnic dla Róż Żywego Różańca.

W tym dniu będzie Msza św. Imieninowa za ks. Prałata Stanisława Gurgula o godz. 18.30.

6. We czwartek przypada Uroczystość św. Stanisława Biskupa i Męczenników.

7. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. W nowym numerze „Gościa niedzielnego” znajdziemy artykuł o „Twórczym Klubie Seniora”, jaki działa przy naszej parafii.