Parafia pw. Św. Maksymiliana Kolbego w Tarnowie

VI Niedziela Wiekanocna – 25 maja 2014 r.

1. Za tydzień w niedzielę przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

2. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych.

3. Dziś w naszym kościele odbędzie się kolejny koncert muzyki klasycznej. Tym razem będzie on włączony w nabożeństwo majowe. Rozpocznie się o godz. 17.00 i będzie podziękowaniem Panu Bogu za kanonizację Jana Pawła II. Wykonawcami koncertu będą: p. prof. Bogumiła Gizbert-Studnicka – klawesyn; Magdalena Szczepanowska – skrzypce; Natalia Reichert – altówka. W programie będą wykonane m. in. utwory: J. S. Bacha, G. Tartiniego i A. Vivaldiego. Usłyszymy także krótkie wybrane przemówienia św. Jana Pawła II oraz odmówimy Litanię loretańską. Po Mszy św. będą rozdawane zaproszenia na koncert. Zapraszamy!

4. Dobiegł już właściwie do końca remont kancelarii parafialnej. Porządkując różne materiały zostało nam sporo książek głównie o tematyce religijnej. Chcemy dziś przed i po nabożeństwie majowym połączonym z koncertem, udostępnić te książki wszystkim chętnym. Książki te możemy zabrać ze sobą nieodpłatnie sprzed kościoła.

5. Dziś będzie miało miejsce (odbyło się) poświęcenie nowego górnego kościoła w parafii na Burku. Nowy kościół będzie nosił tytuł: Matki Bożej Szkaplerznej.

6. W poniedziałek we wspomnienie św. Filipa Nereusza u Księży Filipinów w Tarnowie główna Msza św. odpustowa zostanie odprawiona o godz. 19.00.

7. W piątek rozpocznie się nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

8. W związku z uchwaloną przez Parlament nowelizacją ustawy oświatowej, która zakłada przesunięcie obowiązku szkolnego 6-latków z roku 2012 na 2014, Komisja Wychowania Katolickiego w porozumieniu z Radą Stałą KEP podjęła decyzję, aby zachować wcześniej praktykowany termin Pierwszej Komunii św., do której dzieci przystępują w wieku 9 lat. Diecezja nasza przyjęła takie ustalenia. Otóż dzieci, które rozpoczęły naukę w szkole w wieku 7 lat, Pierwszą Komunię św. będą miały w klasie II.  W klasach mieszanych, do których uczęszczają dzieci w wieku 6 i 7 lat dzieci te pójdą do Komunii św. także w klasie II. Natomiast dzieci, które rozpoczęły naukę w wieku 6 lat, realizują trzyletni program przygotowania i przystąpią do Pierwszej Komunii św. w klasie III.

9. Od środy zeszłego tygodnia w salach muzealnych Zamku w Dębnie miało miejsce uroczyste otwarcie wystawy (wernisaż) prac plastycznych wykonanych przez członków  Twórczego Klubu Seniora działającego przy naszej parafii. Wystawa ta potrwa do polowy czerwca. Zapraszamy do Dębna na wiosenny spacer.

10. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

11. W ostatnim tygodniu odszedł z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności śp. Czesław Czapkowicz. Polecajmy Go miłosiernemu Bogu: Wieczny odpoczynek racz Mu dać, Panie.