Parafia pw. Św. Maksymiliana Kolbego w Tarnowie

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 1 czerwca 2014 r.

1. W miesiącu czerwcu zapraszamy do udziału w nabożeństwach do Najświętszego Serca Pana Jezusa, które odprawiane będą codziennie o godz. 18.00.

2. W I środę miesiąca Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa rozpocznie się o godz. 17.45. Po nowennie będzie zmiana tajemnic dla Róż Żywego Różańca, a po Mszy św. o godz. 18.30 będzie ucałowanie relikwii św. Maksymiliana.

3. W pierwszy czwartek miesiąca nabożeństwo o godz. 18.00 będzie w intencji powołań do służby Bożej.

4. W piątek 6 czerwca w godzinach porannych udamy się do chorych. Ksiądz Marcin odwiedzi chorych w swoim rejonie we czwartek. Po południu spowiedź od godz. 16.00. W I piątek o godz. 19.30 zapraszamy na spotkanie z Pismem świętym według metody lectio divina. Przynosimy swoją Biblię. Prosimy o podzielenie się tą informacją ze swoimi bliskimi w rodzinach i znajomymi.

5. W I sobotę miesiąca Msza święta o godz. 18.30 zostanie odprawiona za uczestników pielgrzymki z naszej parafii do Rzymu na kanonizację św. Jana Pawła II. O godz. 19.30 zapraszamy na Apel Jasnogórski, który jest formą comiesięcznego przygotowania na przyjęcie obrazu „Jezu ufam Tobie”, które będzie miało miejsce w maju przyszłego roku. Przynosimy lampiony.

6. Za tydzień w niedzielę ofiary na tacę będą przeznaczone na cele remontowo-inwestycyjne w naszej parafii. W ostatnim czasie po kontroli stanu technicznego przewodów kominowych wykonane zostały niezbędne i długotrwałe prace dekarsko-blacharskie i budowlane na dachu plebani.

7. W dzisiejszą niedzielę możemy jeszcze oglądać w naszym kościele wystawę: „Święty naszych czasów. Droga do Domu Ojca. Beatyfikacja – kanonizacja”. Wystawa przedstawia pamiątki i dokumenty dotyczące tych wydarzeń ze zbiorów prywatnych.
8. Jak dobrze wiemy na terenie naszej parafii nie ma stosownego otwartego boiska sportowego, z którego mogłyby korzystać dzieci i młodzież jak również uczniowie szkół. W Urzędzie Miasta Tarnowa został dopuszczony do głosowania obywatelski projekt, który zakłada wykonanie nowoczesnych boisk przy szkole przy ul. Bandrowskiego. Będą one ogrodzone i właściwie zabezpieczone. Plan jest taki, że przy szkole od ulicy Narutowicza ma powstać boisko do piłki ręcznej i koszykowej; zaś od ulicy Bema boisko do piłki siatkowej. Aby projekt ten mógł być uskuteczniony, potrzebny jest wymóg formalny, jakim jest głosowanie. Dlatego też w przyszłą niedzielę, ci którzy mają swoje stałe zameldowanie w mieście Tarnowie będą mogli wypełnić przed kościołem karty do głosowania na ów projekt – o co bardzo prosimy. Będzie do tego potrzebny nr PESEL.

św. Jan Bosko: „Puste boisko to żywy diabeł, zaś pełne boisko to martwy diabeł.”

9. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności:  śp. Józef Płotnicki. Polecajmy go Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie.

Apel o pomoc mieszkańcom Bałkanów!

Drodzy Diecezjanie, Bracia i Siostry!

W połowie maja z niepokojem śledziliśmy doniesienia o ulewnych deszczach zagrażających szczególnie południowej Polsce. Dzięki Bogu jednak nie odnotowano bardzo poważnych strat. W tym samym czasie katastrofalna powódź nawiedziła Bałkany. Raporty z Caritas Serbia i Caritas Bośnia i Hercegowina szacują liczbę poszkodowanych na ponad 1,5 mln osób; niestety zginęło już ponad 50… Z powodu wysokich temperatur rośnie zagrożenie epidemiologiczne. Groźne są także występujące masowo osuwiska ziemi.
Do pomocy poszkodowanym w powodzi na Bałkanach wezwał wiernych papież Franciszek: „Zachęcam was do przyłączenia się do mojej modlitwy za ofiary i za wszystkie osoby dotknięte tym kataklizmem. (…) Niech naszym braciom nie zabraknie naszej solidarności i konkretnego wsparcia ze strony wspólnoty międzynarodowej”.
Caritas Polska przeznaczyła już na pomoc 20 tys. euro. Potrzeby są jednak o wiele większe, dlatego zwracam się z prośbą do członków Parafialnych Oddziałów Caritas oraz innych grup działających w parafiach o  przeprowadzenie przy kościołach naszej diecezji zbiórki do puszek w przyszłą niedzielę, 8 czerwca. W tym dniu wesprzemy poszkodowanym na Bałkanach także przez pamięć w modlitwie. Wyrażam podziękowanie za gotowość podjęcia aktu miłosierdzia wobec cierpiących i udzielam z serca pasterskiego błogosławieństwa.

   † Andrzej Jeż
BISKUP TARNOWSKI

Tarnów, 27 maja 2014 r.